Čištění fasády: Proč to dělat a jak na to?

Když je dům nový, případně těsně po rekonstrukci, pyšní se krásnou fasádou. Pohled na syté barvy je zadostiučiněním pro každého, kdo si na perfektním vzhledu svého bidýlka zakládá. Jenomže ouha – postupem času se fasáda mění k nepoznání. Hromadí se na ní nečistoty a pozvolna ztrácí svůj původní lesk. A protože je to právě fasáda, kterou většina lidí pokládá za pomyslnou vizitku majitele domu, je nasnadě s tím něco udělat. Navíc nejde jen o vzhled, nečistoty mají negativní vliv na funkčnost a životnost.

Co může fasádu znečistit?

O jakém znečištění je vůbec řeč? Fasáda se může zašpinit bahnem či usazeným prachem. Barvy blednou působením UV záření, větru a deště. K tomu se mohou přidat také plísně, mechy, lišejníky a solné květy. A smolařům se na fasádě navíc vyřádí sprejeři.

Čištění fasády

Význam pravidelného čištění fasády

Pomineme-li estetický vzhled objektu (špinavá a zašedlá budova nevypadá zrovna k světu), pak je hlavním důvodem pro pravidelné mytí fasády zachování vlastností materiálu a prodloužení životnosti. Čištění se vyplatí zvážit i před případným prodejem, protože čistá fasáda může zvýšit hodnotu domu.

Čím fasádu čistit?

V případě vhodně zvolených čisticích prostředků a technologie není čištění fasády složité. Ovšem pro laika je něco takového zbytečně komplikované. Bez předchozích zkušeností by výsledek nedopadl ani zdaleka tak dobře jako po zásahu profesionála.

Po důkladném vyčištění lze provést nátěr fasády kvalitní nátěrovou hmotou, která zajistí komplexní ochranu povrchu před nečistotami. Takto chráněný povrch již vyčistíte vlastními silami.

Specializovaná firma si poradí se všemi druhy nečistot, a to včetně graffiti. Dobrou volbou je jeden z předních specialistů na čištění povrchů AXIOM REAL. Podrobnější informace a reference realizovaných zakázek najdete na www.ars.cz.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář