Interiérová kamna a moderní infrasauny od Mountfieldu

V posledních dekádách se z domácností vytratil jeden důležitý prvek:  Oheň se svým přirozeným teplem navozujícím pocit klidu, bezpečí a relaxace. Oheň však fungoval spolehlivě po staletí, a tak se opět začíná do rodinného kruhu vracet. Jaké jsou možnosti?

Krbová kamna: Oheň, teplo, ekologie

Moderní krbová kamna, to už dávno není neekologický zdroj tepla s nízkou účinností. Při volbě vhodného dřeva se dnes kamna stávají nejefektivnějším a nejlevnějším zdrojem tepla, jehož zdroj je navíc pro člověka přirozený.

S kamny se stáváte zcela nezávislí na dodávkách plynu, s nainstalovaným výměníkem dokonce třeba i na dodávkách teplé vody. Peletová kamna se pak s účinností dostávají až na pohádkovou hodnotu 98 %, stále přitom uvnitř domu nenaleznete nic jiného než plápolající oheň.

Luxusní krbová kamna

Kachlová krbová kamna

Tradice v podobě kachlových kamen, které zdobily dříve každou chalupu, se do určité formy přenesla i do dnešních dob. Současná krbová kamna tak dostala keramický kabát, který uvolňuje sálavé teplo ještě dlouho po vyhasnutí ohně – stejně jako tomu bývalo u našich prababiček. Kachlová kamna spojují v jedinečné podobě tradiční vzhled, praktické využití a moderní technologii.

Infrasauny

Infrasauny jsou zajímavou alternativou přirozeného tepla, pokud z nějakého důvodu kamna mít nemůžete, nebo nechcete, stále ale toužíte po relaxačním a přirozeném teple.

Na rozdíl od finských saun, infrasauny vydávají zcela přirozené teplo na bázi infračervených paprsků, které jsou podobné paprskům slunce. Jedná se tak o zdroj tepla, které naše tělo dokonce vyžaduje a působí přirozeně uvolňujícím dojmem.

Technologie je zcela neškodná a používá se mj. i v inkubátorech. Je tak vhodná i pro lidi, kteří ze zdravotních důvodů do klasické sauny nemohou.

Výhodou je i instalace – nepotřebujete žádné speciální prostory. Infrasauny lze umístit kamkoli v interiéru do libovolné místnosti. Zabírají přibližně 1m2 a teplo není spojeno s žádnými výpary, ohněm či nečistotami.

Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním: