Kam s autem – Přístřešek nebo garáž

Je mnoho důvodů, proč si pořídit garáž. Auto je tak chráněno proti odcizení či úmyslnému poškození, a navíc je chráněno před rozmary počasí. Je ale garáž vždy tím nejlepším řešením?

Garáž je víc než pohodlí

V garáži je k dispozici elektřina, přívod vody, topení. Potřebnou údržbu proto lze na autě udělat i v zimě v relativním pohodlí. Kromě ustájení motorového miláčka garáž poskytuje dostatečné zázemí pro uskladnění pneumatik, náhradních dílů, nářadí a autokosmetiky.

Garážová vrata zevnitřPohodlné a bezpečné je i dálkové ovládání garážových vrat pomocí dálkového ovladače.

Nové generace vratových pohonů se dají snadno a jednoduše namontovat na téměř všechny výklopné, sekční nebo otočné brány. Elektrický pohon a vodicí lišta jsou navrhovány tak, aby šetřily co nejvíce místa, a proto jsou vhodné i do nejmenších garáží.

Moderní technika však nabízí více než komfort. S patentovaným, automatickým zajištěním brány jste v okamžiku chráněni před vloupáním. Při zavření vrat zapadne vratová pojistka do vodicí lišty. Tato automatická pojistka působí stále, i při výpadu elektrické energie.

Další výhodou elektrického ovládání je bezpečnostní pojistka, která zabraňuje přivření dětí a domácích zvířat mezi zavírající se bránu. V případě překážky se vrata automaticky zastaví a následně se zvedne cca o 30 cm.

Bránu obsluhujete pouze stiskem knoflíku, ale kdo chce mít opravdu pohodlí, pořídí si dálkový ovladač v podobě přívěšku na klíče. Tuto technologii můžete naštěstí využít i při vstupních branách na váš pozemek, takže bez zastavení vjedete z ulice přímo do garáže. Jenže, postavit garáž je poměrně finančně náročné a navíc se neobejdete bez stavebního povolení.

Jednoduché a rychlé řešení

Přístřešek na auto, jinými slovy Carport, je v principu jednoduchý a poměrně nenákladný projekt, který svým vzhledem a technickým provedením připomíná pergolu.

Výstavbou přístřešků získáte vedle chráněného místa na vaše auto i skladový prostor na kola, zahradní nábytek, nářadí a autodoplňky. V případě, že se rozhodnete využít své kutilské dovednosti, můžete si poskládat Carport jako skládačku. U dodavatele si vyberete typ, který vám vyhovuje a za několik dní vám dovezou připravený materiál na montáž i s návodem.

Cena přístřešků se liší podle typu, velikosti a provedení. Pokud vám však chybí potřebný talent nebo čas, můžete si výstavbu objednat přímo u dodavatele, který ve většině případů spolupracuje se zaškolenými odborníky. Odborná firma pak přebírá i záruku za celou stavbu přístřešku na automobil.

Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář