Zařizujeme obývací pokoj dle současných trendů

Rádi sledujete poslední trendy a přijde vám, že váš obývací pokoj už má své nejlepší roky za sebou? Prozkoumejte aktuální trendy a zařiďte si obývací pokoj, ve kterém bude radost trávit volné dny.

Moderní obývací pooj

Inspirace v zahraničí? Často to nefunguje…

Hledáte-li inspiraci na internetu, ujasněte si, kde budete čerpat. Bydlení v anglosaských zemích (USA, Velká Británie) je většinou těžko přenositelné do českých podmínek.

Hledejte nápady v zemích jako Itálie, Německo, Francie, Rakousko, které v oblasti bydlení naši zemi ovlivňují mnohem více. Samostatnou kapitolou je Švédsko se svým světoznámým řetězcem, který nabízí nábytek sice cenově dostupný, ale často na jedno použití a při stěhování je mnohdy lepší koupit rovnou nový. Zvažte, zda se vám koupě takového nábytku skutečně vyplatí.

Jak tedy přeměnit aktuální trendy v nadčasový obývací pokoj, jehož vybavení bude přitom cenově dostupné a budeme se v něm cítit skvěle… Jak na to, „aby to fungovalo“?

Jaké zvolit barvy a materiály

Protože plánujeme obývací pokoj s dlouhou životností, doporučujeme hned na prvním místě bílé zdi. Bílá je neutrální barva, se kterou lze následně kombinovat jakékoliv doplňky interiéru od podlahy přes nábytek po závěsy. Ve chvíli, kdy vymalujete zdi jiným odstínem, jste ihned omezováni ve výběru zbylého vybavení.

Bílé zdi můžeme následně doplnit kontrastním dřevem podlahy či nábytku a získat dát tak bydlení rustikální nádech. Kdo dává přednost minimalismu, zvolí laminátový nábytek v jednobarevném odstínu, podobně jako na obrázku výše. Na bílých zdech budou skvěle vynikat závěsné skříňky do obývacího pokoje, nebo designový prvek v podobě odkrytého zdiva.

Nezapomeňte na práci s prostorem

Mezi hlavní úkoly architekta vždy patří vhodně naložit s dostupným prostorem. Pokud je váš obývací pokoj sám o sobě velký, je na jednu stranu práce snazší, ale výzvou je jej „nepřeplácat“ spoustou nábytku a prostor tak ve výsledku nezahltit. Minimalismus a prostornost je dnes jasným trendem.

V případě stísněných prostor je naopak nutné místnost opticky zvětšit a rozjasnit. K takovým účelům obvykle poslouží zrcadla do obývacího pokoje. Nezapomínáme ani na světlo. Tmavá zákoutí mohou být prosvětlena nábytkem se zabudovanými bodovými světly.

Komoda s nasvícenými skleněnými poličkami
Komoda s nasvícenými skleněnými poličkami

Zajímavou možnost díky moderním technologiím nabízí prosklené komody. Skleněné poličky lze nasvítit barevným paprskem. Z „nudné“ skříně se tak může stát při citlivém zásahu dominanta pokoje, i pokud bude umístěna v tmavém koutu.

Moderní nábytek neznamená drahý nábytek

Aby vás obývací pokoj vypadal moderně, nemusíte hned kupovat nábytek na míru za statisíce. Rozplánujte si vše dopředu a najděte takový nábytek, který bude odpovídat vašim představám a přitom bude cenově dostupný.

Nadčasové křeslo lze sehnat do 5000 Kč
Nadčasové křeslo lze sehnat do 5000 Kč

Kožená sedačka, kterou by vám záviděla každá návštěva, nemusí stát jako půlroční výplata. Stejně tak levná křesla do obývacího pokoje jsou k nalezení na internetu. Hlavní totiž není jeden kus nábytku, ale harmonie, v jaké je celá místnost uspořádána – a zde cena nehraje hlavní roli.

A jaký máte obývák vy?

Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář