Rekonstrukce domu pokračuje

V rámci pořizování nového bydlení často řešíme otázku, zda si pořídit novostavbu, anebo se pustit do rozsáhlé rekonstrukce stávajícího objektu. O tom, co přesně taková kompletní rekonstrukce obnáší, vypráví seriál oblíbeného portálu UtulnyDum.cz Rekonstrukce domu krok za krokem.

Co rekonstrukce obnáší

Kdo uvažuje o novém bydlení ve vlastním domě, obyčejně narazí na dilema volby mezi novostavbou na klíč a rekonstrukcí staršího objektu. Novostavba je sice

Montáž zárubní dveří
Montáž zárubní dveří

výrazně levnější než rekonstrukce, má modernější konstrukční i dispoziční řešení, což usnadňuje využití moderních technologií, a je levnější na provoz. Nicméně bývá často umístěna v nepřirozeném prostředí, nezřídka v umělém městě, kde ještě nevyrostly stromy, a které postrádá občanskou vybavenost. Právě začlenění objektu do intravilánu a jeho genius loci představuje hlavní výhody druhé z uvedených možností, tedy rekonstrukce. Tyto výhody vedly majitele nemovitosti postavené ve 40. letech ke koupi staršího objektu za účelem jeho rekonstrukce. Majitelé se rozhodli, že se podělí o své zkušenosti s kompletní rekonstrukcí prostřednictvím seriálu Rekonstrukce domu krok za krokem na portálu UtulnyDum.cz, aby čtenářům, kteří se rovněž chystají do podobné rekonstrukce pustit, pomohli udělat si představu, co všechno rekonstrukce obnáší a dali jim užitečné rady a tipy, jak tento náročný proces efektivně zvládnout.

Rekonstrukce pokračuje

Seriál Rekonstrukce domu krok za krokem přináší autentické svědectví o jednotlivých fázích rekonstrukce. Na počátku stojí zjištění skutečného stavu potřebného k projektové dokumentaci, vyjádření statika a demoliční práce a vyklízení. Po této fázi, kdy z původního domu zbude pouze hrubá stavba s oklepanou omítkou přichází na řadu svislé konstrukce a vodorovné konstrukce (podlahy, stropy), střecha, nová okna a dveře a také zateplení. Těžištěm rekonstrukce jsou vnitřní dokončovací práce (kompletní rozvody, voda, topení, elektrika, kotelna, omítky, položení finálních podlah, výmalba, zateplení střechy, atd.), které vyžadují největší časovou a velkou finanční investici. Rekonstrukce domu nyní pokračuje, a to vybavením interiéru, výběrem kuchyňské linky, vybavením koupelny a dalšími etapami zařizování interiéru. Jednotlivé díly můžete sledovat na www.utulnydum.cz.

Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář