K vybavení dílny patří bezpochyby i sady klíčů

K základnímu vybavení domácí dílny ručním nářadím patří samozřejmě i sady klíčů. Dokonce i neodborník ví, jak široký je výběr jednotlivých druhů klíčů, nemluvě o tom, že každý typ má poměrně značnou škálu velikostí. Chceme-li si tedy pořídit sadu klíčů, musíme se rozhodnout mezi plochými nebo očkovými, očkoplochými anebo ráčnovými klíči.

Očkoploché klíče
Očkoploché klíče

Očkoploché klíče jsou takové, které jsou z jedné strany ploché otevřené, z druhé strany pak mají dvanáctihranné očko. Sady klíčů mívají různý počet dílů (např. 12dílné, 17dílné či 22dílné…). Ráčnové klíče jsou klíče s unikátním systémem povolování díky nepravidelným hranám, hladká část umožňuje povolování bez opětovného nasazení na šroub. Při výběru samozřejmě věnujeme pozornost i tomu, zda jsou klíče pevné a odolné a umožňují snadné použití. A určitě nepřehlédneme ani design, protože i vzhled je dnes jedním z parametrů, podle nichž si výrobky vybíráme.

Očkové ráčnové klíče

Každá sada klíčů je uložena v praktickém kvalitním obalu. Textilní pouzdra bývají opatřena oky, pomocí nichž můžeme sadu klíčů zavěsit na zeď – čímž šetříme ve své domácí dílně místo a klíče máme vždy po ruce. Na pouzdrech bývá také pásek umožňující snadné přenášení. To oceníte zejména tehdy, používáte-li často své nářadí na různých místech. Některé sady klíčů bývají uloženy v plastovém kufru nebo v plastovém držáku.

Klíče patří k nejčastěji používanému nářadí. Jsou běžným vybavením domácností, stejně jako například šroubovák nebo kleště. Při jakékoli drobné opravě v bytě, domě anebo na zahradě pochopíte, jak důležité takové klíče jsou. Vybavit si svou domácí dílnu kvalitní sadou klíčů je určitě rozumné a praktické.

Různé sady klíčů se dají zakoupit na eshopu Exteobchod.cz.

 

Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář