Vysokotlaké čističe pro profesionální využití

Vysokotlaké čističe, častěji známé jako „vapky“, jsou jedním z nejúčinnějších nástrojů pro čistění i letitých povrchových nečistot. Dnes si povíme něco u uplatnění těchto strojů ve firemní sféře.

Profesionální čističe, to je jiná liga

Vysokotlaké čističe ve firemní sféřeVapka je nepostradatelnou součástí každé firmy působící v oblasti dopravy (mytí aut), výroby (údržba hal a továren) či povrchové údržby staveb a fasád.

Na rozdíl od běžných čističů, které máme doma v garáži, profesionální vysokotlaké čističe zpracují několikanásobně více vody, čistí pod vyšším tlakem. I do firmy můžete vybírat z desítek druhů vapek, jejichž ceny začínají na jednotkách tisíc, ale dostupné jsou i stroje za stovky tisíc korun. Na jaké parametry si dát pozor?

Množství průtokové vody

Čím větší průtok, tím vyšší čistící schopnost. Kapacita přívodu by přiom měla být alespoň o 10 % vyšší než spotřeba stroje. Dostatečně velký průtok vody je prvotním měřítkem účinnosti každé vapky!

Pracovní tlak

Udává hodnotu tlaku dosaženého v trysce vapky v barech. Opět platí, že vyšší tlak = vyšší účinnost vapky. Největší profesionální

Studenovodní vapka Kränzle
Studenovodní vapka Kränzle

vysokotlaké čističe vyvíjí tlak přes 2000 barů, což je více než dvacetinásobek tlaku u strojů na opačném konci žebříčku.

Elektromotor a životnost přístroje

Vzhledem k životnosti přístroje je vhodnější nižší množství otáček za minutu.  Díky nižším otáčkám se prodlužuje interval výměny ložisek a dalších částí motoru. Životnost profesionálních vysokotlakých čističů je oproti běžným hobby vapkám nesrovnatelně vyšší.

Horkovodní × Studenovodní

Studenovodní vysokotlaké čističe jsou takové, které přiváděnou vodu ihned pod tlakem ženou do trysky. Vysokotlaké čističe horkovodní obsahují na podvozku navíc ohřevný systém, vodu ohřívají až na 90°C, nebo na páru.

Benzínový × naftový × elektrický agregát

Horkovodní vapka Kränzle
Horkovodní vapka Kränzle

Neméně důležitým faktorem při výběru vysokotlakého čističe je i druh motoru. Potřebujete-li vysokou mobilitu, zvolíte agregát naftový či benzínový, které Vás nebudou omezovat kabelem. Naproti tomu elektřina nabídne tišší chod a palivo nemusíte neustále doplňovat.

Užitečné příslušenství

Nezbytným doplňkem je pak příslušenství. Práci zefektivní nejrůznější druhy trysek a nástavců, kartáčů, odsávače kalů, rotační čističe ploch a spoustu dalších.

Vysokotlaké čističe Kränzle

Navštivte www.kranzle.cz a vyberte si jeden z desítek druhů vysokotlakých čističů. Za skvělé ceny získáte stroj německé kvality, který ve firmě vydrží v plné formě mnoho let.

Kränzle působí na našem trhu již 22, standardem je profesionální záruční i pozáruční servis všech zakoupených strojů, široké spektrum příslušenství, a bohatý sortiment skladem na pobočkách po celé republice.

Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

One Comment - Napsat komentář

  1. Jiří Filipovský · Upravit

    Dobrý den, rozhoduji se mezi těmi vysokotlakými čističi od firmy kranzle nebo od firmy habra.cz. Děkuji za vaše názory. J.Filipovský

    Reagovat

Přidejte komentář