,,Chytré” vodovodní baterie

Kolísání teploty vody při sprchování bývá nepříjemným důsledkem klesajícího tlaku v potrubí, anebo známé situace, když někdo z rodiny v kuchyni pustí vodu, nebo spláchne na WC. Elegantním řešením tohoto problému nabízí RAVAK v podobě termostatické vodovodní baterie, která umožňuje regulaci teploty vody tak, že voda má po celou dobu sprchování stabilní teplotu, jakou si na začátku sprchování nastavíte, i když proud vody několikrát zastavíte a znovu pustíte. Tuto vlastnost baterie oceníte zejména ve sprše při zastavení vody v průběhu šamponování a použití mýdla. Tato technologie umožní také výraznou úsporu vody a energií.

Chytré baterie

Termostatická vodovodní baterie dokáže udržovat stabilní teplotu vody i při změně tlaku v potrubí. V případě poruchy přívodu studené vody ihned odstaví horkou, abyste se neopařili

Termostatická sprchová baterie má speciální ovládací hlavici, zajištěnou proti náhodnému pohybu. Sprchování je tak bezpečné i pro děti a osoby s omezenou pohyblivostí, které mnohdy nechtěně zavadí o páku či kohoutky klasické baterie, například při otáčení v omezeném prostoru sprchového koutu, následkem čeho začne téct zcela studená nebo velmi horká voda.

Tyto ,,chytré” vodovodní baterie jsou opatřeny blokačním tlačítkem, které zabraňuje samovolnému spuštění vody, která je teplejší než 38° C. Pro uvolnění blokačního tlačítka je nutné tlačítko současně stlačit a otočit, podobně jako u uzávěrů čisticích prostředků, takže pro děti je odblokování příliš složité a nehrozí, že se při sprchování opaří.

Spolehlivá regulace teploty vody při sprchování umožňuje dosažení výrazné úspory vody, protože v průběhu sprchování můžete vodu bez následků zastavit vždy, když zrovna nepotřebujete, aby tekla. Do odpadu tak zbytečně neodtéká spousta vody, jako při použití obyčejné baterie, než se dočkáte požadované teploty vody.

RAVAK nabízí termostatické vodovodní baterie v provedení pro sprchu, vanu, umístění pod omítku a pro duální sprchové systémy.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář