Jak vybavit zahradu regály

Zahrádkáři často neumí efektivně využívat prostor, který jim zahrada nabízí – ať už se jedná o pěstování či skladování. Přinášíme Vám několik tipů na zefektivnění vašeho zahradničení pomocí zahradních regálů.

Zkrášlujeme terasy

Když se řekne „kovový regál“, neznamená to nutně jen nevzhlednou konstrukci,

Poházené rostliny v květnících
Dejte sbohem podobnému nepořádku

která patří do uzavřených prostorů. Regálové systémy určené na zahradu se mohou stát doslova chloubou zahrady.

Volbou vhodného regálu chytře propojíme veškeré venkovní prostory okolo domu. V nízkých dvoupatrových regálech pěstujeme okrasné letničky s barvitými květy. Každý se u nich zastaví!

Větší regály pak použijeme pro pěstování bylinek, které tím uchráníme před plži, navíc jsou snadno dostupné. Váš „bylinkový“ regál se stane vaší pravidelnou destinací a nekonečným zdrojem čerstvých vůní a inspirace pro vaření.

Regály v zahradním sklípku

Zahradní vybavení nejlépe uskladníte do regálu! Roztřiďte květníky podle velikostí, uložte motyčky i lopatky, strojky i hnojivo. Vše jasně a přehledně. Na rozdíl od skříní, v regálu na první pohled vidíte veškerý obsah a už nikdy nic neztratíte. Absence dveří či vysouvacích zásuvek také značně šetří prostor, se kterým by jinak bylo nutné počítat.

Zahradní regály ve sklenících

Také využíváte skleník pouze v jeho přízemí? Instalujte do jeho části regál,

Zahradní skleník s regálovým systémem
Zahradní skleník s regálovým systémem

který v něm doslova vykouzlí nový prostor.

Nejlépe regál využijete pro vysévání a pěstování klíčků určených pro sadbu. Mnoho nadšenců však dnes v kovových policových regálech pěstuje tropické rostliny, kterým tak dokonale simulujete jejich prostředí – typicky například kaktusy.

V prostornějších regálech vysázejte jahody, rajčata, saláty nebo papriky.

Skladujeme ovoce a zeleninu v regálech

Už žádná jablka v košíkách, brambory v pytlích a zbytky roztroušené v krabičkách po podlaze.

S regálem můžete skladovat ovoce i zeleninu podle druhu přehledně roztříděnou až do stropu. Skladování v regálovém systému si zamilujete.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář