Jaké sikovky jsou nejlepší? Cobra KNIPEX!

Siko kleště patří do výbavy každého alespoň středně zdatného kutila. Jejich využití je velmi všestranné – zvládnou povolování šroubů a matek, vodovodních trubek, armatur, přidržování nebo ohýbání materiálu kruhového, čtverhranného nebo šestihranného tvaru. Pokud nahlédnete do montážní brašny profesionálního řemeslníka, instalatéra, topenáře, objevíte zde s největší pravděpodobností sikovky KNIPEX Cobra. Proč? Jsou to totiž bezkonkurenčně nejlepší siko kleště, jaké se dají sehnat.
Knipex siko klešte Cobra

Sikovky Cobra KNIPEX do každé dílny

Řeklo by se kleště jako kleště, ale zasvěcení vědí své. Jsou určité typy kleští, na jejichž kvalitě by se šetřit nemělo. Pokud se trápíte se sikovkami, které stále přeskakují a nadělají více štěnic než práce, je čas se porozhlédnout po něčem kvalitnějším. Jestliže chcete vsadit na jistotu, sáhněte po siko kleštích KNIPEX Cobra.

Bezpečnostní tlačítko sikovek Cobra KNIPEX
Bezpečnostní tlačítko sikovek Cobra KNIPEX

Hlavní výhodou těchto sikovek je prosazený kloub, který pevně drží kleště v ose i při velkém zatížení. Čelisti se rozevírají jednoduchým stisknutím bezpečnostního tlačítka na hlavě kleští – čím větší rozevření čelistí, tím větší jejich kapacita. Rozevření kleští se nastavuje přímo na obrobku; přesně, rychle a pohodlně. Systém nastavení svěrné tloušťky je geniálně jednoduchý: stačí kleště s rozevřenými čelistmi přiložit horní částí na obrobek, stisknout bezpečnostní tlačítko a protilehlou čelist přisunout nadoraz z dolní části obrobku. Tlačítko uvolnit a je hotovo.

Siko kleště Cobra jsou samosvorné, což znamená, že při práci se „zakousnou“ do materiálu a pevně na něm drží, aniž by sklouzly. Jestliže nastavíte správnou svěrnou tloušťku čelistí odpovídající průměru materiálu, není třeba již více tisknout rukojeti kleští proti sobě, stačí jen tlak na horní rameno sikovek.

Knipex samosvorneČelisti sikovek jsou osazeny pevnými, induktivně navíc tvrzenými zoubky. Pečlivé zpracování ozubené části zajišťuje, že čelisti do sebe perfektně zapadnou i po dlouhodobém používání kleští – nedochází k žádnému vylámání jednotlivých zoubků.

Suma sumárum: Sikovky Cobra KNIPEX jsou pevné, přesné, ostré, výborně drží a neproklouznou. Aktuálně si je můžete pořídit ve velikostech 125, 180, 250, 300, 400 a 560 mm XXL délce.

Jaká je cena sikovek Cobra Knipex?

Cobra KNIPEX při práciNa první pohled mohou kleště překvapit svojí vyšší cenou. Ta však již zdaleka není tak vysoká, aby přesáhla možnosti naší peněženky. Nejžádanější délka sikovek Cobra – 250 mm – se dnes dá pořídit za cenu kolem pětiset korun. Pokud však již tuto částku do kleští investujete, máte vystaráno na dlouhá léta – spíše se vám tyto sikovky ztratí, než aby vypověděly službu z důvodu opotřebení.

Vyplatí se investice do profi nářadí?

Myslíme si, že ano. Je hloupé použít sikovky jen jednou za rok a přijít přitom k úrazu a totálnímu nervovému vyčerpání. Užijte si i vy pohodovou práci se siko kleštěmi KNIPEX Cobra. Za dobrou cenu je můžete nakoupit například v internetové prodejně shop.alfavaria.cz


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář