Kvalitní postele pro kvalitní spánek

Kvalitní spánek je základem zdravého života a vyrovnané psychiky. Naše tělo se ve spánku regeneruje a získává sílu do nového dne. Špatně vybavená ložnice může být příčinou nespavosti a s ní souvisejících psychických i fyzických problémů.

Pozitiva kvalitního spánku

Zdravé spaní pozitivně působí na naší náladu, pracovní výkonnost, ale i vzhled. Je prokázáno, že kvalitní spánek zpomaluje znaky stárnutí a ulevuje od stresu. Dlouhodobě také pozitivně působí na náš mozek a snižuje riziko onemocnění Alzheimerovou chorobou.

Předpoklady zdravého spánku

Vestavěná stěna v ložniciNejdůležitější je pro kvalitní spánek dobře vyvětraná nepřetopená místnost bez rušivých zvuků, pravidelnost uléhání a samozřejmě hlavně kvalitní lůžko. Volba postele by měla být klíčovou záležitostí při zařizování a renovaci obydlí. Záleží na volbě matrace, roštu, polštáře a přikrývky.

Výměna starého lůžka za nové je tou nejlepší investicí do svého zdraví, ideálně by se měla alespoň matrace obměnit každých 5 let, maximální hranicí je 10 let, po kterých už se matrace stává spíše domovem pro bakterie a červotoče.

Jak vybrat vhodnou matraci?

Ideální matrace by měla kopírovat křivku těla a držet ho ve správné a přirozené poloze. V případě příliš měkké matrace je páteř prohnutá a nemůže dojít k uvolnění zádových svalu. Pokud je matrace příliš tvrdá, je páteř naopak pod tlakem, což zabraňuje regeneraci plotének. Tvrdost matrace by měla odpovídat tělesné váze, páteř musí být symetricky rovná, aby se dokázala regenerovat.

Kde koupit kvalitní lůžko?

Kvalitní nabídku širokého sortimentu pro kvalitní spánek naleznete v internetovém obchodě http://www.sleepcentrum.cz/. Za výhodné ceny zde můžete kompletními postelemi vybavit ložnice i dětské pokoje, včetně vybavení pro batolata. Postele jsou navíc při objednávce nad 3000 Kč dopravovány zdarma.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář