Pečujeme o bazén: Bazénová příslušenství

Domácí bazén je skvělou příležitostí pro relax, sport i zábavu. Není to ale jen „lavor“ plný vody. Jeho provoz se neobejde bez velkého množství příslušenství jak pro bezpečné používání, tak pro údržbu. Přečtěte si něco o bazénovém příslušenství, k čemu jej používat a kde jej levně zakoupit.

Bezpečnost – bazénové schůdky

Ať už máte bazén nadzemní či zapuštěný, neobejdete se bez kvalitních schůdků. Schůdky musí zajistit bezpečnost při vstupu a odchodu z bazénu. Pořizujte schůdky, jejichž nosnost odpovídá minimálně nejtěžší osobě ve vaší domácnosti. Pro děti, kteří u bazénu rádi dovádí, je důležitá stabilita schůdků a jejich uchycení. Na škodu není ani protiskluzová úprava jednotlivých stupínků. Schůdky do bazénu jsou obvykle plastové, nerezové, nebo kombinací obojího.

Čistota bazénu

Měsíce a roky musí bazén odolávat přírodním vlivům, špíně, časem se zkrátka opotřebuje. S vhodným příslušenstvím můžete tyto vlivy výrazně potlačit. Základním prvkem ochrany je bazénová folie. Ta zachytí velkou část organických nečistot, prachu, listí, hmyzu a výrazně prodlouží životnost vody. Zajímavou možností je zakoupení solární plachty, která zároveň ohřívá vodu v bazénu.

Špínu, která do bazénu pronikne odstraní vysavače (existují ruční, poloautomatické nebo plně automatické), obvod bazénu pak jednou ročně ručně omyjeme od usazené černoty, pomůžou vám speciální čistící prostředky.

Péče o vodu

Voda dělá bazén bazénem, nikdo se nechce doma koupat v zeleném „brčálu“. Péči o vodu musíme věnovat svůj čas každý den. Kromě usazených nečistot, o které se stará vysavač, musíme

Poloautomatický vysavač
Poloautomatický vysavač

hlídat nečistoty pohybující se volně. Dále se staráme o kyselost/zásaditost, množství chlóru a případně teplotu.

V první řadě budete potřebovat kvalitní filtraci. Ta odvede hrubé nečistoty obsažené ve vodě. Zároveň se stará o cirkulaci vody.

Neobejdete se ani bez bazénové chemie. Základní podmínkou čisté vody je hodnota pH, kterou musíte udržet okolo hodnoty 7,5. Kvůli kyselým dešťům častěji využijete přípravek pH plus, který hodnotu dostane výše. Pokud je Vaše voda naopak příliš zásaditá, použijete pH minus.

Druhým nutným přípravkem je chlor, který zabrání rozmnožení řas a udrží vodu křišťálově čistou.

Udržet vodu čistou je snazší, než vyčistit ji, silně zanesená voda se může od řas a živočichů čistit i týdny. Při čištění bazénu zaneseného vločkami budete potřebovat vločkovač, přípravek proti řasám a neobejdete se ani bez testeru vody, abyste mohli následně vyvážit hodnoty pH a chloru.

Spolehlivý prodejce bazénového příslušenství

Doporučujeme internetový obchod www.bazenyshop.cz, kde zakoupíte veškeré běžné bazénové příslušenství. Obchod disponuje bohatými skladovými zásobami svých produktů, můžete tedy mít jistotu včasného doručení zboží. Je držitelem certifikátu kvality APEK a druhého místa v soutěži o nejlepší e-shop na Heuréce z kategorie Dům a zahrada.

V článku se nacházejí reklamní odkazy www.bazenyshop.cz


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

2 Comments - Napsat komentář

  1. Dobrý den,

    srazte obsah PH na ideální hodnotu, chlor se postupně sám vypaří a jeho nadbytek zelenou vodu nezpůsobuje.

    Lukáš Jirsa

    Reagovat

Přidejte komentář