Tags: pěstování

Podzimní výsadba jehličnanů snadno a rychle

Počátek podzimu je ideálním obdobím, kdy můžete vysazovat jehličnaté dřeviny. Plánujete založení jehličnatého živého plotu z tújí? Přemýšlíte o nové skupinové výsadbě jedlí a dalších jehličnanů na vaší zahradě? Neváhejte a pusťte se s námi do toho během letošního září. V článku se dozvíte vše potřebné o výsadbě jehličnatých dřevin na podzim.

Plody černého bezu: pomoc nejen při bolestech hlavy

Před heřmánkem smekni, před bezem klekni, zní jedno lidové moudro. A jak je známo, na každém moudru je něco pravdy. Na podzim dozrávající černé kuličky v hustých plodenstvích v sobě ukrývají látky prospěšné pro zažívání, na různé neduhy i bolesti. Přečtěte si více o tom, jak na sklizeň i praktické užití plodů černého bezu. Nechybí ani recept na bezové víno.

Co dělat na zahradě před odjezdem na dovolenou

Léto je v plném proudu. Čas dovolených nastal. Jedno moudro říká, že v létě chce zahrada svého pána vidět každý den. Než ji tedy během července či srpna opustíte, je nutné ji na to připravit. Poradíme vám, jak zabránit vyschnutí půdy, jak ošetřit okrasné rostliny či trávník. Zkrátka to nejdůležitější, co dělat na zahradě před dovolenou.