Plavání kojenců – to nejlepší pro vašeho drobečka

Voda je pro děti ohromný neprobádaný svět. Je zábavné sledovat, jak si s ní vydrží někdy i hodiny hrát. Pozitivní vztah k vodě lze budovat prakticky ihned po narození, k čemuž jsou určené kurzy kojeneckého plavání. Ty jsou pro většinu miminek učiněným rájem.

O plavání kojenců

Plavání v kojeneckém věku pomáhá dítěti se přirozeně a zdravě rozvíjet. Miminko můžete začít seznamovat s vodou krátce po narození, přibližně ve 14 dnech věku, po kterých je již zahojen pupeční pahýl. Plavání kojenců začíná ve speciálních, kde se matky naučí správným úchopům kojenců a základním plaveckým technikám. V této fázi sice ještě nejde o plavání v pravém slova smyslu, spíše se jedná o prvotní seznámení s vodou, ale právě při něm si dítě osvojí nejhlubší návyky a začne vodu považovat za přítele.

Plavání kojenců - kojenec pod vodou

Pozitiva pro dítě

Plavání kojenců prohlubuje vztah s matkou a dítě se dostane do prvního kontaktu se svými vrstevníky, což je pro zdravý sociální vývoj nesmírně důležité. Zároveň si potomek navykne na první pravidelnou fyzickou aktivitu a bere ji jako přirozenou součást svého života. V souladu s tím se zlepší jeho motorika a zpevní svaly, zejména zádové. To prospívá vývoji páteře, která je tak držena v přirozeném zakřivení.

Hlavní pozitiva plavání kojenců a batolat

• Příznivý vliv na srdeční systém a dýchání
• Zlepšení trávení a střevní peristaltiky, prokázána je dokonce větší chuť k jídlu
• Kvalitnější spánek a mentální vývoj, rozvoj schopnosti učení
• Odstranění nedostatků a případných vad v držení těla, zesílení zádových svalů
• Dobrý pocit miminka, pozitivní psychický a s tím i pohybový vývoj

Batole na plováku

Miniškolka?

Kurzy vedou školené pracovnice, které naučí vaše kojence a batolata vodu znát a milovat.  Po jejich absolvování se i vy můžete tomuto koníčku věnovat profesionálně a sdílet s dětmi radost a smích. Kojenecké kurzy trvají přibližně do 6. měsíce věku, kdy se začne přecházet na klasické kurzy plavání. Zde se již batolata učí metody více cílené na techniku plavání a začnou objevovat všechny krásy nad i pod vodní hladinou.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář