Údržba domu a zahrady se neobejde bez kvalitního nářadí

Jaro již definitivně převzalo vládu nad zimou a pomalu předává žezlo létu. Tyto teplé dny jsou ideální pro drobné opravy. Musíme dát své domy, zahrady a pergoly „do pucu“, abychom si jich mohli v létě bezstarostně užívat. Máte ale kvalitní nářadí?

Bez nářadí ani ránu

Každý kutil ví, že bez pořádného nářadí nemůžete odvést dobrou práci. Bez výbavy Vás při opravách čeká jen spousta kompromisů, nervů a výsledkem bude polovičatá práce. Nebojte se investovat a zvládejte jarní opravy lépe než profesionál!

Oprava vodovodního potrubí

NářadíTuhé zimní mrazy nám s oblibou ničí naše zahradní závlahy, ani v garáži není potrubí zcela ochráněno. Typicky se jedná o opravu těsnění, při opravdu tuhých mrazech může mráz potrubí roztrhat. Při opravě se pak neobjedete bez patřičného instalatérského vybavení, potřebovat budete hasák, klešťový klíč a sikové kleště. Pro opravu těsnění si sežeňte speciální teflonovou těsnící pásku, která je zdravotně nezávadná.

Venkovní dlažba – zanesené dilatační spáry

Máte kolem domu dlážděné terasy? Dáte nám nejspíše zapravdu, že těm dává zima zabrat nejvíce. Dlaždice přirozeně pracují se změnou teploty a proto na jaře objevíme vypuklá, dutě znějící místa. Často je příčina nečekaná a přitom prostá – zanesená dilatační spára, která znemožní dlaždicím se roztahovat, ty pak praskají a odlupují se.
Na nápravu budeme potřebovat brusku a brusné kotouče. Spáru jednoduše důkladně pročistíme a ochráníme silikonem. Oloupané dlaždice nezapomeneme očistit od lepidla a přilepit novým. Opět bude na pár let pokoj.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář