Vestavěný nábytek a kuchyně na míru

Při zařizování interiéru jsme bohužel prodejcem často nuceni do určitých kompromisů, dokonale vybavit místnosti „hotovým“ nábytkem je nadlidský úkol. Jde to i jinak? Ano, vydejte se cestou nábytku na zakázku, která má mnoho předností.

Kuchyně na míru – vše podle potřeby

Jistě znáte tu bezmoc, když si máte v kuchyňském studiu vybrat z deseti druhů kuchyňských linek tu pravou. Každý má v kuchyni trochu jiný systém, trochu jiné nároky, a pokud kuchyni zařizujeme na celý život (resp. na dlouhé období), měli bychom být ochotni investovat více prostředků s tím, že se v kuchyni budeme cítit dobře a bude vše podle našeho přání.

Design kuchyně

Vestavěná kuchyňPři zřizování kuchyně na zakázku nemáte téměř žádná omezení. Prakticky všichni výrobci disponují dostatečně širokým sortimentem. Zvolíte si materiál skříněk (nejčastěji lamino, dýha nebo masív), desky kuchyňské linky (kámen, laminát, popř. imitace jiných materiálů), vzhled a materiál madel (dřevo, plast, kov). Zapomenout nesmíme ani na obložení (dlaždice, kámen, sklo, dřevo, laminát. Vše sladíte do příjemných barev a na závěr doplníte bodovým osvětlením a dalšími pro Vás příjemnými prvky (poličky, madla na utěrky, nože, ubrousky..).

Současným trendem jsou kuchyně sytých barev z lesklého lamina. Lidé se naučili připlatit si za kvalitní desku z jednoho kusu kamene, která je prakticky nezničitelná. Promlouvají i skleněné prvky, které jsou zejména večer při nasvětlení pastvou pro oči.

Stále častěji se dnes setkáváme se zabudovanými reproduktory rádia a někdy dokonce i se zabudovanými displeji.

Praktičnost

Asi to nejdůležitější při vaření je dostatek prostoru, dobře rozvržené vybavení kuchyně. Neměli bychom „skákat“ z jedné strany kuchyně na druhou, proces by měl mít řád a kuchyní bychom měli „postupovat“. V kuchyni, kde vaří většinu času jedna osoba, je ideální trojúhelníkové uspořádání prostoru. Představte si trojúhelník, na každém jeho vrcholu je určitá zóna (lednice, dřez, sporák). Na pomyslných stranách trojúhelníku pak budou odkládací prostory. To je je praktičtější než jedna dlouhá kuchyňská linka.

Díky výrobě na zakázku si můžeme sami určit, v jaké výše se budou jednotlivé spotřebiče nacházet, rozdílné nároky má drobná žena a dvoumetrový muž. Vliv může mít i počet členů v domácnosti. Trendem jsou prostorné americké lednice, multifunkční trouby, nahřívače talířů, sporáky s keramickou či indukční deskou. Důležité je také rozhodnutí umístění nádobí, někdo preferuje skříňky a zásuvky, někdo zase „zavěšovací“ systém, kdy se pomůcky zavěšují okolo zóny sporáku a zajímavě tak dotváří prostředí kuchyně.

Vestavěná stěna v ložnici

Vestavěné skříně

Vestavěné skříně jsou sice nákladnějším, ale zároveň nejstylovějším druhem nábytku. Počítat by se s nimi mělo již při výstavbě domu. Jedná se o řešení, které nenabourává vzhled místnosti, naopak jej vhodně doplňuje a stává se jeho hlavním prvkem. Získáte obrovské úložné prostory, jedná se o ideální řešení pro ložnici, předsíň či pracovnu.

Díky vestavění se nebude nahoře udržovat prach, nebudou vznikat nevzhledná zákoutí ani nedostupná místa. Jde o ideální řešení prostor, které se určitě vyplatí.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

One Comment - Napsat komentář

  1. Dřezy pro spodní montáž vypadají prost skvěle. Řekla bych, že je to teď veliký trend, protože si je u nás kupuje čím dál tím více lidí… Hlavně v kombinaci s designovou kuchyňskou deskou je to opravdový luxus v kuchyni.

    Reagovat

Přidejte komentář