Vyberte si mezi vynikajícími španělskými víny

Patříte mezi milovníky a znalce vína? Pak jistě dobře víte, že španělská vína se dnes řadí mezi ta nejlepší vůbec. Dříve platilo, že se za hlavní vinařské oblasti považovaly zejména Francie nebo Itálie. Dnes se po jejich bok směle zařadilo rovněž Španělsko. Španělé mají s pěstováním vinné révy a s jejím následným zpracováním do podoby kvalitního vína mnoho zkušeností. Najít tak zde můžete mnoho vinařských oblastí s dlouhou tradicí. Jestliže kouzlo vína teprve objevujete, nezapomeňte se seznámit také s vynikajícími španělskými víny. Nebudete litovat. Vybrat si můžete mezi bílými, červenými i růžovými víny. Ve Španělsku rovněž vznikají také kvalitní šumivá vína.

Nalévání vína

Španělé rozdělují svá vína podle dvou kritérií – dle původu a druhu zrání. I španělská vinařství již mají své proslulé odrůdy, se kterými nemůžete šlápnout vedle. Jsou to zejména odrůdy červeného vína Tempranillo, Garnacha, Syrah, Merlot nebo Malbec. Z bílých vín rozhodně stojí za to vyzkoušet odrůdy Viura nebo Savignon Blanc. Vynikající jsou rovněž i vína z menších vinařství, které vás mohou mile překvapit. Z nabídky španělských vín vždy vyberete to pravé pro každou příležitost i ke každému pokrmu. Ve Španělku jsou pro pěstování a výrobu vína ideální podmínky.

Široký výběr kvalitních španělských vín si můžete objednat prostřednictvím společnosti BMC Brno. Ta se specializuje na dovoz a prodej nejen španělských vín, ale i dalších španělských delikates. I u vás doma si tak můžete udělat tu pravou španělskou hostinu se vším všudy. Společnost BMC Brno nově nabízí také speciální řadu gastro balení – kvalitních španělských potravin za skvělou cenu. Zaujmout vás mohou gastro balení španělských oliv či další zeleniny. Více informací nejen o gastro baleních najdete na internetové adrese www.bmcbrno.cz/gastro-baleni.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář