Anglický trávník v Česku?

V našich klimatických podmínkách není snadné napodobit vzhled klasických „anglických trávníků“, které za svoji podobu vděčí mírnému podnebí a pravidelnému přísunu dešťových srážek. České trávníky jsou většinou odsouzeny k tomu, aby zůstaly „českými trávníky“  sežehnutými prudkým letním sluncem a pokrytými nevzhlednými drny a krtinci. Nebojte se proto vyzkoušet něco jiného!

Travní koberec na zahradu, na terasu i pro děti

Umělé trávníky se těší rostoucí oblibě nejenom na zahradách, ale např. také na balkonechverandách či střešních terasách.  Skvěle odolají také náporu domácích mazlíčků, kteří brzy pochopí, že si do nich kost od oběda zkrátka nezahrabou.

Umělá tráva, umělé trávníkyUmělá tráva, umělé trávníky

Použití je opravdu široké, nejen díky různým dekorům, ale také dostupné barevnosti.

Umělá tráva do restaurace, fitness centra i kanceláře

Barevné umělé trávníky se čím dál více využívají na venkovních záhrádkách u restauracífitness center, případně i velmi dominantní prvek do kanceláří.

Umělá tráva, umělé trávníkyUmělá tráva, umělé trávníkyUmělá tráva, umělé trávníky

Designově velmi povedené travní koberce využívají architekti s velkou oblibou nejen do interiérů, ale i exteriérů.

Praktičnost umělého trávníku

Trávní stačí vyčistit pomocí vysavače nebo kartáčem či koštětem. Umělé travní koberce je možné i mýt vodou, která díky prošití proteče. V případě kvalitnějších typů je zaručena i vysoká zátěž.

Co umělé trávníky nedokážou

Nevoní. Bohužel.

Nejvíce se klasickému trávníku podobojí modely s vysokým jemným chlupem např. umělá tráva JUTAgrass Scénic nebo umělá tráva Premier. Tyto dva modely mají velmi příjemný nášlap.

Umělá tráva, umělé trávníky

Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář