Kefírová houba – léčivý zázrak z Tibetu

Tibeťanka nebo také tibetská kefírová houba je zvláštní organismus přežívající v mléce. Živí se laktózou a během růstu uvolňuje do vznikajícího kefíru léčivé a tělu prospěšné látky. Je nenáročná na své životní podmínky a k jejímu pěstování nepotřebujete žádné zvláštní pomůcky.

Jak poznáte kefírovku?

Kefírová houba – léčivý zázrak z Tibetu

Kefírovka, kefírová zrna, kefírky nebo také chrchlíky – to všechno jsou názvy, pod kterými můžete tuhle zajímavou houbičku objevit. Svým vzhledem připomíná ze všeho nejvíc rozdrobený květák. Barva je bílá až žlutobílá a houba je bez zápachu.

Někdy se stane, že houba z nějakého důvodu začne odumírat a černat. V takovém případě je nutné větší trsy rozloupnout, a pokud je jádro ještě bílé, poškozené části pečlivě oloupat. Bílé části jsou v pořádku a zacházíme s nimi stejně jako se zdravými.

Kde koupit kefírovou houbu?

Houbové kultury seženete velmi snadno přes internet. Název stačí zadat do vyhledávače a poohlédnout se po vhodném prodejci. Rozšířená pověra o tom, že příznivé účinky vrchlíků se násobí, pokud je houba poskytnuta darem způsobují, že ji často seženete jen za poštovné. Několikadenní přepravy se nemusíte bát. Houba vydrží v uzavřené sklenici s vodou nebo mlékem bez problému i delší dobu.

Kontakt na pěstitele tibetských houbiček lze také velmi často získat v prodejnách se zdravou výživou.

Jak pěstovat kefírovou houbu

K pěstování kefírovky nepotřebujete žádné zvláštní prostředky ani pomůcky. Bohatě vystačíte s čistou sklenicí od okurek, nekovovým sítkem a lžící, kouskem gázy a libovolným živočišným mlékem.

Získané kefírky nejdřív propláchněte čistou (možno i) chlorovanou vodou, dokud nebude odtékající proud úplně čistý. Pak je přendejte do vymyté zavařovací sklenice a přelijte vlažným mlékem. Řiďte se poměrem 400 ml tekutiny na dvě vrchovaté lžíce kefírků. Přikryjte kouskem čisté gázy.

Nádobu pak ponechte v pokojové teplotě, kde se kefír vytvoří asi za 24 hodin. Hotový kefír poznáte podle zvýšené hustoty a nakyslého zápachu. Přešlý kefír se odděluje od vody a klesá ke dnu. Takový Kefírová houbavyhoďte, ale houbičky použijte znovu. Správně uzrálý kefír přeceďte, houbičky propláchněte a znovu zalijte mlékem. Nezapomeňte předtím důkladně vymýt i sklenici, aby zbytky starého kefíru nezkazily ten nově vznikající. Při manipulaci se vyvarujte kovových předmětů, protože kov poškozuje některé prospěšné látky.

Získaný kefír můžete ihned vypít, popř. ho použít při vaření nebo ke kosmetickým účelům. V lednici vydrží dva dny. Celou kulturu můžete v lednici uchovávat i nepřetržitě, kefírkování pak ale potrvá 5-7 dní.

Při vhodných podmínkách porostou „kefírovky“ velmi rychle. Jakmile zdvojnásobí svůj objem, rozdělte je na polovinu (a třeba darujte sousedům), nebo zvyšte dávku mléka. Mléko volte vždy nejlépe čerstvé, nejlépe přímo z farmy. Krabicovou verzi můžete použít také, ale počítejte s tím, že hotový kefír bude mít nahořklou příchuť.

Léčivé účinky kefírové houby

Původní využití kefírovky bylo čistě praktické. Objevili ji už před pěti tisíci lety pastevci z kavkazských hor, kteří ji používali k uchování nadojeného mléka v tamějším velmi teplém klimatu. Při pravidelném užívání si velmi brzy povšimli pozitivních zdravotních účinků lahodného kefíru, a to především na trávicím traktu.

Léčivý kefír působí jako prevence zažívacích problémů od průjmů, přes nadýmání až po zácpu. Podporuje zdraví srdce a cév, posiluje a pročišťuje játra a pomáhá při potížích urologického charakteru. Osvědčil se také jako pomocník proti stresu a při chronické únavě.

V kosmetice je úspěšně využíván jako zvláčňující a zjemňující pleťová maska a jeho přidání do koupele navíc pomáhá bojovat s některými typy kožních onemocnění (ekzémy apod.).

Léčebná kúra domorodců doporučuje pravidelné užívání kefíru po dobu dvaceti dnů s následnou desetidenní pauzou. Po tuto dobu můžete houbovou kulturu uchovávat ve sklenici čisté vody, kterou budete každý den vyměňovat, nebo houbičky prostě a jednoduše uložit do mrazáku, kde bez problému vydrží i půl roku.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

146 Comments - Napsat komentář

   1. Mam zajem. Nevim odkud jste. Ja kousek od Kladna.Nevim jaky by byl problem houbicku poslat postou.Ma adresa Milan Kremer
    Kladenska121
    Lhota 273 01

    Reagovat
    1. Dobrý den,
     měl bych zájem o Tibetskou houbu pěstovanou v mléce. Nemáte přebytky ?? Děkuji za zprávu, jsem z Malých Kyšic, přijel bych.
     Děkuji Aleš Novák

     Reagovat
     1. Miloslav Čebiš · Upravit

      Dobrý den,
      tibetské houbičky, kvalitní, velké, mladé, Vám mohu poskytnout. Napište mi prosím na : miloslav.cebis@seznam.cz nebo zavolejte či sms na:724739309 pokud máte o houbičky stále zájem.
      Hezký den
      Miloslav Čebiš

    2. Miloslav Čebiš · Upravit

     Dobrý den,
     tibetské houbičky, kvalitní, velké, mladé, Vám mohu poskytnout. Napište mi prosím na : miloslav.cebis@seznam.cz nebo zavolejte či sms na:724739309 pokud máte o houbičky stále zájem. Není problém je i poslat poštou, do druhého dne je máte doma.
     Hezký den
     Miloslav Čebiš

     Reagovat
     1. Miloslav Čebiš · Upravit

      Dobrý večer, děkuji za Váš zájem. Napište mi prosím na sebe spojení- e-mail, tel.č. či adresu ať se můžeme dohodnout na osobním předání nebo zaslání houbiček.
      S pozdravem
      Miloslav Čebiš
      miloslav.cebis@seznam.cz
      Tel.: 724 739 309

     2. Miloslav Čebiš · Upravit

      Dobrý den, děkuji za Váš zájem. Napište mi prosím na sebe spojení- e-mail, tel.č. či adresu ať se můžeme dohodnout na osobním předání nebo zaslání houbiček.
      S pozdravem
      Miloslav Čebiš
      miloslav.cebis@seznam.cz
      Tel.: 724 739 309

    1. Miloslav Čebiš · Upravit

     Dobrý večer, děkuji za Váš zájem. Napište mi prosím na sebe spojení- e-mail, tel.č. či adresu ať se můžeme dohodnout na osobním předání nebo zaslání houbiček.
     S pozdravem
     Miloslav Čebiš
     miloslav.cebis@seznam.cz
     Tel.: 724 739 309

     Reagovat
     1. Dobrý den, jsem z Prahy 9 mám zájem o tibetské kefírové houbičky. Je to možné mi je zaslat, nebo si mám přijít odkud jste? Děkuji. Lukešová

     1. Dobrý den paní Radomíro, chtěla bych se zeptat, zda ještě máte tibetskou houbu v nabídce, mám nějaké zažívací obtíže a tak bych to chtěla zkusit, běžně mléko nemohu, ale kefír nebo tvaroh ano. Tak nevím co myslíte mohu si toto dovolit? Děkuji za jakoukoliv odpověď a zkusila bych to.

  1. Nabízím tibetskou kefírovou houbu 40,- Kč,
   posílám na dobírku,Brno osobně.
   Výborné na posílení imunity celého těla.
   Posílám zdravé mladé houbičky s návodem a recepty.
   V případě zájmu pište pouze na můj e-mail radomira.r@seznam.cz

   Reagovat
  2. Dobrý ráno prosím vás máte ještě ty kefírové houbičky mám zájem můžete mi jí poslat poštou moje adresa je Pavla Lapáčková Ustavní 503 Dobřany 33441 Plzen děkuju číslo telefonu 728717060

   Reagovat
   1. Dobrý den, děkuji za Váš zájem. Napište mi prosím na můj níže uvedený e-mail, sms nebo zavolejte na sebe spojení- e-mail, tel.č. či adresu ať se můžeme dohodnout na osobním předání nebo zaslání houbiček.
    S pozdravem
    Miloslav Čebiš
    miloslav.cebis@seznam.cz
    Tel.: 724 739 309

    Reagovat
  3. Ahoj Verčo. Měla bych zájem. Už jsem tibetskou houbu měla, ale můj syn mi ji omylem vyhodil :-( Můžeme se domluvit ? Jsem sice ze Vsetína, ale poštovné bych zaplatila ;-)

   Zatím pa
   Evča.

   Reagovat
 1. dobry den ja pila kefir 18dni posledni 2 dny se uz nedal pit zapachal kysele octove…ted mam pauzu 10 dni pokracuji s houbau tak jako kdybych to pila.meju kazdej den a davam cerstve mleko ale kefir porad uz po 12h.strasne zapacha tak ze kdyz tu dozu otevru az me to prasti do nosu..neda se to ted pit a nevim proc.od zacatku postupuju porad stejne a az po 18dnech se mi to takhle kazi nevim proc .muzete mi poradit.dekuji anna

  Reagovat
  1. Libuše Smejkalová · Upravit

   Dobrý den, kefírku mám už dlouho a hodně zásob v mražáku, jestli máte někdo zájem, daruji zdarma. Kefírka se mi nikdy nekazí, podle vašich chutí si kefír uděláte buď kyselejší, záleží na množství mléka, málo mléka – je pak kyselý, časem si každý vyrobí kefír podle chuti. Sama si z kefíru dělám tvaroh, popřípadě lučinu, když se více vsákne syrovátka do utěrky. Kefírka roste, takže když jí máte dost, darujte ji někomu.
   Nemá se proplachovat, jen přecedit, je možné ji zalít mlékem a dát do lednice a po třech dnech zase scedit… a tak dál. Je hodně receptů na využití kefíru, i dobré palačinky. Smejkalová Libuše, – smejkalovalib@seznam.cz

   Reagovat
 2. Dobrý den , chtěla bych vás poprosit o kousek kefírové houbičky , jestli právě teď nemáte klidně počkám , předem moc děkuji a přeji krásný den , jestli máte pošlu vám adresu ještě jednou děkuji Janoušková .

  Reagovat
  1. Dobrý den,

   asi bych Vám doporučil napsat přímo na e-mail paní Smejkalové, chcete-li zvýšit šanci na odpověď.

   Paní Smejkalová je pouze naše čtenářka, magazín zásobami kefírové houby nedisponuje :)

   S pozdravem
   Lukáš Jirsa

   Reagovat
  1. Jaroslav Martínek · Upravit

   Vážená paní,

   velice rád bych Vás poprosil o zaslání Tibetské houby. Pochopitelně veškeré náklady hradím a cenu respektuji.

   Děkuji a jsem s pozdravem
   Jaroslav Martínek
   33014 Ledce 262
   tel: 605131255

   Reagovat
  1. Dobrý den,
   houbičky, velké, kvalitní k okamžité výrobě 1/2 zdravého, léčivého kefíru Vám pošlu poštou(do druhého dne od odeslání je můžete užívat) za 89,- Kč vč. poštovného nebo předám osobně v HK. Nabízím v př. zájmu i rady a zkušenosti s kultivací tibetské houby ale i např. recepty na výrobu dalších produktů z kefíru. Neváhejte mne kontaktovat na tel.: 724739309, e-mail: miloslav.cebis@seznam.cz.
   S pozdravem
   M. Čebiš

   Reagovat
 3. Dobrý den, děkuji za Váš zájem o houbičky, napište mi prosím na e-mail Vaši adresu ať vím kam mám houbičky poslat. Hezký den. Miloslav Čebiš(miloslav.cebis@seznam.cz)

  Reagovat
     1. Miloslav Čebiš · Upravit

      Dobrý den,
      tibetské houbičky, kvalitní, velké, mladé, Vám mohu poskytnout. Napište mi prosím na : miloslav.cebis@seznam.cz nebo zavolejte či sms na:724739309 pokud máte i nadále o ně zájem.
      Hezký den
      Miloslav Čebiš

   1. Miloslav Čebiš · Upravit

    Dobrý den,
    tibetské houbičky, kvalitní, velké, mladé, Vám mohu poskytnout. Napište mi prosím na : miloslav.cebis@seznam.cz nebo zavolejte či sms na:724739309 pokud máte o houbičky stále zájem. Není problém je i poslat poštou, do druhého dne je máte doma.
    Hezký den
    Miloslav Čebiš

    Reagovat
     1. Miloslav Čebiš · Upravit

      Dobrý večer, děkuji za Váš zájem. Napište mi prosím na sebe spojení- e-mail, tel.č. či adresu ať se můžeme dohodnout na osobním předání nebo zaslání houbiček.
      S pozdravem
      Miloslav Čebiš
      miloslav.cebis@seznam.cz
      Tel.: 724 739 309

    1. Miloslav Čebiš · Upravit

     Dobrý den,
     tibetské houbičky, kvalitní, velké, mladé, Vám mohu poskytnout. Napište mi prosím na : miloslav.cebis@seznam.cz nebo zavolejte či sms na:724739309 pokud máte o houbičky stále zájem. Není problém je i poslat poštou, do druhého dne je máte doma.
     Hezký den
     Miloslav Čebiš

     Reagovat
 4. Nabízím Tibetskou houbu na OČISTU těla/ celoročně/ – léčebný kefír s probiotickými látkami nahradí ACTIMEL za cenu mléka, které zvyšují imunitu v těle, / pomáhá řešit onk. a gynek. problémy/, příznivě působí na cévy, střeva, žlučník a žaludek, obsahuje vit. B, léčí záněty v těle, má chuť kyselého mléka/výborné /, mohou užívat osoby citlivé na laktózu, zašlu na DOBÍRKU mladé houbičky, STERILNĚ zabalené + návod na přípravu a uchování houby + další recepty, napište mi adresu a já Vám oznámím den dodání, cena 100 Kč+pošt, email:jasinkocin@seznam.cz PORADÍM- OSOBNÍ DLOUHODOBÁ DOBRÁ ZKUŠENOST s uchováním kvalitní houby a to je DŮLEŽITÉ!!!

  Reagovat
 5. Nabízím Tibetskou houbu na OČISTU těla/ celoročně/ – léčebný kefír s probiotickými látkami nahradí ACTIMEL za cenu mléka, které zvyšují imunitu v těle, / pomáhá řešit onk. a gynek. problémy/, příznivě působí na cévy, střeva, žlučník a žaludek, obsahuje vit. B, léčí záněty v těle, má chuť kyselého mléka/výborné /, mohou užívat osoby citlivé na laktózu, zašlu na DOBÍRKU mladé houbičky, STERILNĚ zabalené + návod na přípravu a uchování houby + další recepty, napište mi adresu a já Vám oznámím den dodání, cena 100 Kč+pošt, email:jasinkocin@seznam.cz PORADÍM- OSOBNÍ DLOUHODOBÁ DOBRÁ ZKUŠENOST s uchováním kvalitní houby a to je DŮLEŽITÉ!!! tel:732231707

  Reagovat
 6. Nabízím tibetskou kefírovou houbu 40,- Kč
  osobně Brno,nebo na dobírku 40,- Kč + poštovné.
  Houbičky jsou mladé,zdravé,pošlu i s návodem a recepty.

  V případě zájmu poradím.Výborné na posílení imunity těla.
  radomira.r@seznam.cz

  Reagovat
  1. Miloslav Čebiš · Upravit

   Dobrý den,
   houbičky, velké, kvalitní k okamžité výrobě 1/2 l zdravého, léčivého kefíru Vám pošlu poštou(do druhého dne od odeslání je můžete užívat), cena houbiček je 40,- Kč nebo předám osobně v HK. Nabízím v př. zájmu i rady a zkušenosti s kultivací tibetské houby ale i např. recepty na výrobu dalších produktů z kefíru. Neváhejte mne kontaktovat na tel.: 724739309, e-mail: miloslav.cebis@seznam.cz.
   S pozdravem
   M. Čebiš

   Reagovat
 7. Nabízím tibetskou kefírovou houbu 40,- Kč
  osobně Brno,nebo na dobírku 40,- Kč + poštovné.
  Houbičky jsou mladé,zdravé,pošlu i s návodem a recepty.

  V případě zájmu poradím.Výborné na posílení imunity těla.
  radomira.r@seznam.cz

  Reagovat
 8. Nabízím tibetskou kefírovou houbu 40,- Kč
  osobně Brno,nebo na dobírku.
  Houbičky jsou mladé,zdravé,pošlu s návodem a recepty.
  V případě zájmu poradím.Výborné na posílení imunity celého těla.
  V případě zájmu pišteprosím na můj e-mail radomira.r@seznam.cz

  Reagovat
 9. Nabízím Tibetskou houbu na OČISTU těla/ celoročně/ – léčebný kefír s probiotickými látkami, které zvyšují imunitu v těle, / pomáhá řešit onk. a gynek. problémy/, příznivě působí na cévy, střeva, žlučník a žaludek, obsahuje vit. B, kyselinu listovou, léčí záněty v těle, má chuť kyselého mléka/výborné /, mohou užívat osoby citlivé na laktózu, zašlu na DOBÍRKU mladé houbičky, STERILNĚ zabalené + návod na přípravu a uchování houby + další recepty, napište mi adresu a já Vám oznámím den dodání, cena 100 Kč+pošt, email:jasinkocin@seznam.cz PORADÍM- OSOBNÍ DLOUHODOBÁ DOBRÁ ZKUŠENOST s uchováním houby a to je DŮLEŽITÉ!!! Zasílám kvalitní houbičku! V Č.B. možno osobně bez pošt. s návodem. NEPOUŽÍVÁM KRABICOVÉ/TRVANLIVÉ/MLÉKO- houba nemá léčivé účinky!! Je třeba mléko domácí, farmářské , bio nebo tzv. čerstvé.

  Reagovat
 10. TIBETSKÁ KEFÍROVÁ HOUBA do mléka na IMUNITU- nabízím Tibetskou houbu na OČISTU těla/ celoročně/ – léčebný kefír s probiotickými látkami, které zvyšují imunitu v těle, / pomáhá řešit onk. a gynek. problémy/, příznivě působí na cévy, střeva, žlučník a žaludek, obsahuje vit. B, kyselinu listovou, léčí záněty v těle, má chuť kyselého mléka/výborné /, mohou užívat osoby citlivé na laktózu, zašlu na DOBÍRKU mladé houbičky, STERILNĚ zabalené + návod na přípravu a uchování houby + další recepty, napište mi adresu a já Vám oznámím den dodání, cena 100 Kč+pošt, PORADÍM- OSOBNÍ DLOUHODOBÁ DOBRÁ ZKUŠENOST s uchováním houby a to je DŮLEŽITÉ!!! Zasílám kvalitní houbičku! V Č.B. možno osobně bez pošt. s návodem. NEPOUŽÍVÁM KRABICOVÉ/TRVANLIVÉ/MLÉKO- houba nemá léčivé účinky!! Je třeba mléko domácí, farmářské , bio nebo tzv. čerstvé.

  Reagovat
 11. Nabízím Tibetskou houbu na domácí kefír, který pijeme již několik let, je to léčebný kefír s probiotickými látkami, které zvyšují imunitu v těle, / pomáhá řešit onk. a gynek. problémy/, příznivě působí na cévy, střeva, žlučník a žaludek, obsahuje vit. B, kyselinu listovou, léčí záněty v těle, má chuť kyselého mléka/výborné /, mohou užívat osoby citlivé na laktózu a samozřejmě děti, zašlu na DOBÍRKU mladé houbičky, STERILNĚ zabalené + návod na přípravu a uchování houby + další recepty, napište mi adresu a já Vám oznámím den dodání, cena 100 Kč+pošt, email:jasinkocin@seznam.cz PORADÍM- OSOBNÍ DLOUHODOBÁ DOBRÁ ZKUŠENOST s uchováním houby a to je DŮLEŽITÉ!!! Zasílám KVALITNÍ houbičku! V Č.B. možno osobně bez pošt. s návodem. NEPOUŽÍVÁM KRABICOVÉ/TRVANLIVÉ/MLÉKO- houba nemá léčivé účinky!! Je třeba mléko tzv. čerstvé, domácí, farmářské nebo bio.

  Reagovat
 12. Nabízím tibetskou kefírovou houbu 40,- Kč
  osobně Brno,nebo na dobírku.
  Houbičky jsou mladé,zdravé,pěstované ve farmářském mléce.Posílám s návodem a recepty.
  V případě zájmu poradím.Výborné na posílení imunity celého těla.
  Pište prosím na můj e-mail radomira.r@seznam.cz

  Reagovat
 13. Nabízím Tibetskou houbu na domácí kefír, který pijeme již několik let, je to léčebný kefír s probiotickými látkami, které zvyšují imunitu v těle, / pomáhá řešit onk. a gynek. problémy/, příznivě působí na cévy, střeva, žlučník a žaludek, obsahuje vit. B, kyselinu listovou, léčí záněty v těle, má chuť kyselého mléka/výborné /, mohou užívat osoby citlivé na laktózu a samozřejmě děti, zašlu na DOBÍRKU mladé houbičky, STERILNĚ zabalené + návod na přípravu a uchování houby + další recepty, napište mi adresu a já Vám oznámím den dodání, cena 100 Kč+pošt, email:jasinkocin@seznam.cz PORADÍM- OSOBNÍ DLOUHODOBÁ DOBRÁ ZKUŠENOST s uchováním houby a to je DŮLEŽITÉ!!! Zasílám KVALITNÍ houbičku! V Č.B. možno osobně bez pošt. s návodem. NEPOUŽÍVÁM KRABICOVÉ/TRVANLIVÉ/MLÉKO-je třeba mléko tzv. čerstvé, domácí, farmářské nebo bio.

  Reagovat
 14. Nabízím tibetskou kefírovou houbu 40,- Kč,
  posílám na dobírku,Brno osobně.
  Výborné na posílení imunity celého těla.
  Posílám zdravé mladé houbičky s návodem a recepty,pěstované ve farmářském mléce
  V případě zájmu pište pouze na můj e-mail radomira.r@seznam.cz

  Reagovat
 15. Nabízím Tibetskou-kefírovou houbu 40,-Kč

  výborná na posílení imunity celého těla.
  Posílám zdravé,mladé houbičky s návodem a recepty,pěstované pouze ve farmářském mléce.
  Brno osobně,jinak na dobírku.
  V případě zájmu pište prosím na můj e-mail,
  radomira.r@seznam.cz

  Reagovat
 16. Nabízím Tibetskou-kefírovou houbu 40,-Kč

  výborná na posílení imunity celého těla.
  Posílám zdravé,mladé houbičky s návodem a recepty,pěstované pouze ve farmářském mléce.
  Dávka na 1/2 litru mléka.
  Brno osobně,jinak na dobírku.
  V případě zájmu pište prosím na můj e-mail,
  radomira.r@seznam.cz

  Reagovat
 17. Nabízím tuto léčivou houbu do mléka- kvalitní mladé houbičky, zašlu na dobírku- druhý den je u Vás sterilně zabalená v AMPULCE S MLÉKEM vč. NÁVODU + recepty, cena 100kč + pošt.

  Vlastní dobrá zkušenost, dospělí a děti, ti také potřebují zajistit od mala dobrou funkci střev ve kterých je 70% naší IMUNITY, posílám houbu, která dobře startuje v každém mléce,/ jen nepoužívám krabicové/ , kefír obsahuje vit. B a kyselinu listovou,které v kupovaných výrobcích nejsou a chuťově je domácí kefír vynikající, při použití kvalitního mléka.

  Zasílám houbu na 1/2 l mléka – záruka MNOŽSTVÍ A KVALITY, houbičku budete mít nastálo.Do budoucna kdykoliv poradím.
  Z kefíru a ovoce získáte výborný a zdravý koktejl
  z kefíru také-tvaroh a jogurt

  Pište na email: jasinkocin@seznam.cz/ volejte 732231707

  V Č.Budějovicích možno osobní předání s návodem-RÁDA PORADÍM -vlastní dobrá zkušenost

  Reagovat
 18. Nabízím tuto léčivou houbu do mléka – kvalitní mladé houbičky, zašlu na dobírku – druhý den je u Vás sterilně zabalená v ampulce s mlékem vč. návodu + recepty, cena 100 Kč + pošt. Vlastní dobrá zkušenost, dospělí i děti, potřebují zajistit od mala dobrou funkci střev ve kterých je 70% naší imunity, posílám houbu, která dobře startuje v každém mléce, jen nepoužívám krabicové, kefír obsahuje vit. B a kyselinu listovou, které v kupovaných výrobcích nejsou. Poradím.

  Reagovat
  1. Dobrý den,
   pokud se jedná o Tibetskou kefírovou houbu, ráda bych ji od vás koupila na dobírku.
   Dejte mi prosím vědět v případě, že už nemáte nebo neposíláte, třeba na e-mail.: re.supova@seznam.cz
   nebo na tel sms.:606767509 objednám ji jinde. Děkuji
   Dodací adresa:
   Renata Šupová
   Damnice 5
   671 78
   okr.Znojmo

   Reagovat
  2. Dobrý den,
   koupím houbičku. Prosím množství 1PL. Cenu respektuji. Pošlete mi ji na adresu.
   Jolana Stachová
   Nová Čtvrť 89
   25268 Kněževes

   j

   Reagovat
 19. Nabízím tibetskou-kefírovou houbu,
  na výrobu vynikajícího domácího kefíru.

  Výborná na posílení imunity celého těla.
  Posílám mladé, zdravé houbičky, pěstované v kvalitním mléce .

  Brno-osobně, jinak posílám sterilně zabalené v protinárazové obálce.
  radomira.r@seznam.cz

  Reagovat
 20. Nabizim k prodeji tibetskou houbicku (na mlece), pouze osobni predani v Brne (neduveruji prilis poste, ze by vam ji ve zdravi dovezla). Mensi davka na cca 0.3l kefiru za 30,- a vetsi cca na 0.7l kefiru za 50,-. Houbicku pestuji uz dlouho, je zdrava a krasne pracuje.

  Kontakt na me: hrakamilka@gmail.com

  Reagovat
 21. Hezký den,
  mohu potvrdit uchování tibecké houby v mrazáku. Minulý měsíc jsme měnili ledničku a v mrazáku jsem našel zmrazenou houbu z 28.03.2014. Po rozmrazení opět funguje. Super.

  Reagovat
 22. Michaela Šíchová · Upravit

  Dobrý večer,
  máte prosím ještě někdo tibetskou- kefírovou houbu,je tu spoustu starších příspěvků a tak nevím,který je ještě aktuální. Jsem z Rakovníka pokud by tu byl někdo poblíž dojela bych si pro ni, nebo z větší vzdálenosti poslat poštou. Děkuji předem.
  můj email : Nervozniveverka@seznam.cz

  Reagovat
 23. Hana Černá Mánesova 1120 Dobříš 263 01 · Upravit

  Dobrý den poprosila bych o houbyčku byla by jste úžasná. Nevím kde ji sehnat. Moc nám chutná.

  Reagovat

Přidejte komentář