Betonové obrubníky – skvělý doplněk dlážděných ploch

Přejete si, aby vaše dlážděná plocha působila příjemným dojmem a byla zřetelně oddělená od ostatního prostoru? Použijte betonové obrubníky, které jsou nabízené v celé řadě elegantních provedení a velikostí! Nemusejí sloužit pouze jako bariéra silniční komunikace. Svoje uplatnění najdou také jako zajímavý doplněk pro vaše chodníky, zahradní pěšiny, parkoviště nebo pergolu.

Silniční obrubníky

Klasickým případem využití betonových obrubníků jsou silniční obrubníky, které slouží k ohraničení vozovky od okolních ploch. Tyto obrubníky by samozřejmě měly co nejlépe kopírovat tvar silnice, a jsou proto nabízeny rovné i obloukové varianty. Kromě toho jsou k dispozici také nájezdové a přechodové prvky. Užitečným doplňkem může být silniční přídlažba, která tvoří přechod mezi vozovkou a obrubníkem.

Obrubník kolem silnice

Vibrolisované obrubníky jako záruka kvality

K dispozici jsou nesmírně kvalitní vibrolisované obrubníky, na jejichž výrobu je použita speciální betonová směs. Při jejich zpracování je použita speciální metoda odstraňování vzduchu a urychlování hydratace. Výrobky proto vykazují vynikající vlastnosti, které převyšují požadavky stanovené technickými normami.

Zpestření vaší zahrady a dlážděných ploch

Betonové obrubníky se budou skvěle vyjímat také ve vašich zahradách a podél chodníků. Zahradními obrubníky však můžete oddělit také parkovací plochu, dlážděné posezení před vaším domem nebo třeba pergolu. Pokud chcete dosáhnout co nejelegantnějšího vzhledu, můžete zvolit speciální pohledové obrubníky se zaoblenými hranami.

Obrubníky na zahradě

Betonové žlaby a dělící prvky

V okolí dlážděných ploch mohou najít svoje uplatnění betonové žlaby na odvádění dešťové vody. Do sortimentu betonových obrubníků bývají řazeny také různé dělící prvky, které vymezují prostor parkovišť, chodníků a dalších ploch. Nejčastěji se používají betonové sloupky, můžete si však vybrat i jinak tvarované dělící prvky z elegantně vyhlížejícího pohledového betonu.

Společnost Presbeton – český výrobce betonových obrubníků

Mezi přední české výrobce sortimentu betonových obrubníků patří společnost Presbeton se sídlem v Olomouci a Drahotuších u Hranic na Moravě. Po celé zemi je rozprostřeno několik jejích výrobních a prodejních závodů. Nabízený sortiment betonového zboží si můžete přijít prohlédnout do center inspirace, která naleznete v Olomouci, Hranicích na Moravě, Pardubicích a Poříčí nad Sázavou. Výrobky si můžete zakoupit také v nesmírně široké síti smluvních prodejců po celé České republice i na Slovensku.


Zde můžete mít reklamu trvale za 99 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním: