Jak na zastínění terasy

Říkáte si někdy, jak by bylo na vaší terase krásně, kdyby na ni tolik nepražilo slunce? Díky široké nabídce stínících prvků vás již tento problém nemusí tolik trápit! Klasickým řešením jsou terasové markýzy s navíjecím mechanismem. Příznivce moderního designu určitě zaujmou elegantní tvary stínících plachet. Ozdobou vaší terasy se však může stát také lehká pergola, kterou můžete zastřešit pomocí žaluzií, rolet nebo baldachýnů.

Markýzy – jednoduché a účinné řešení

Markýzy spolehlivě ochrání vaši terasu před prudkým sluncem i deštěm a zároveň prodlouží životnost nábytku, který nebude vystavený Markýzaškodlivému UV záření. V posledních letech se stále více prosazují moderní kazetové markýzy, které v zavinutém stavu zcela ukryjí látku i nosná ramena. Ruční ovládání je postupně nahrazováno elektrickým pohonem s dálkovým ovládáním, který je šetrnější ke konstrukci markýz. Oblíbenými doplňky mohou být také větrné či světelné čidlo, nebo dokonce vestavěný přímotop.

Stínící plachty s moderním designem

Na terasách moderně pojatých domů se stále častěji setkáváme se stínícími plachtami. Na rozdíl od markýz, které jsou pevně ukotvené ve fasádě, jsou stínící plachty mnohem variabilnějším prvkem, který je možné přizpůsobit na míru vašim potřebám. Systémy slunečních plachet jsou tvořené lehkými nosnými sloupky, kotvícími prvky a kvalitními textiliemi, které je možné napnout téměř pod libovolným úhlem. Oblibu si získávají také navíjecí sluneční plachty s motorickým pohonem a větrným čidlem, které automaticky reagují na vysokou intenzitu větru.

Pergola – chlouba vaší terasy

Na vaší terase se může dobře vyjímat také lehká pergola, po jejíž konstrukci se mohou pnout popínavé rostliny. Pro zastřešení pergoly je možné využít několik typů stínících prvků. Elegantního vzhledu dosáhnete díky baldachýnovému zastínění. Roletové zastínění pergoly vám pro změnu nabídne možnost snadné manipulace. Úplného utěsnění proti dešti dosáhnete pomocí lamelového (žaluziového) zastínění, u kterého si navíc můžete pohodlně nastavit intenzitu dopadajícího světla.

Požadujte kvalitu!

Veškerý sortiment stínících prvků můžete najít v nabídce internetového obchodu Adrems.cz. V oblasti vybavení interiérů a protisluneční ochrany se společnost pohybuje již od roku 1998 a svým zákazníkům je připravena poskytnout inovativní řešení na míru jejich konkrétním potřebám.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář