Na teplo domova klademe stále větší nároky. Co je trendy?

Pokud jste někdy zažili bydlení ve starším domě, ať už rodinném, či bytovém, jistě se vám při vzpomínky na zimní období vybaví netěsnící okna a prakticky nezbytné nošení svetrů během večerů třeba i u televize.

Již stovky let se člověk snaží si zpříjemnit bydlení stálým přísunem tepla. Začalo to obyčejným ohništěm uprostřed tlupy, postupně jsme se dostali k vytápění pomocí uhlí a dřeva, dnes se postupně přechází na rozvod plynu a využívání plynových kotlů, kterým konkurují alternativní „zelené“ cesty v podobě tepelných čerpadel, solárních panelů, peletkových kotlů a podobně. Kromě aktivního vytápění jsme však zaznamenali poměrně nový trend, a to omezení úniku tepla. Jedná se o zajímavou cestu směřující k úsporám za vytápění.

Zateplení domu

Co vše se dnes zatepluje?

Úplným základem je zateplení fasády – obvykle obkladem z polystyrenu, či minerální vatou. Existují dva druhy provedení – kontaktní a provětrávaná. První má výhodu ve snadnější realizaci, druhá však nabídne větší kvalitu v podobě zvukové izolace, umožňuje navíc původní zdi „dýchat“.

Dalším krokem, který musí následovat, je zateplení střechy. Sehnat můžete speciální tepelné izolace, které obdržíte od dodavatele v rolích. A jak poznat, že je střecha zateplená kvalitně? V zimních mrazech z ní nebude odtávat sníh (střecha nebude zevnitř ohřívána).

Následuje utěsnění „unikajících míst“. Panelové domy budou trápit věčně proklínané „stoupačky“, dále je samozřejmostí výměna oken a dveří za ty s dvojitým sklem a moderním těsněním.

O zateplení naleznete bližší informace ZDE.

Teplá voda: Luxus, který považujeme za samozřejmost

Člověk však chce stále víc a tak už (či spíše teprve) desítky let je pro nás standardem teplo i „konzumovat“. Vyžadujeme tak denně minimálně jedno teplé jídlo, popíjíme čaje, kávu, a další. Hlavně jsme si však zvykli na doslova vařící koupel, či sprchu – denně.

A protože se jedná o standard, řešíme již takové věci, jako je design vodovodní baterie. :) S tímto problémem pomůže obchod NajKupelna.sk:

Nabízíme vodovodní baterie na všechna použití od těch do koupelny přes vanu až po bidet. Vyberte si z naší nabídky a objednejte si skutečnou kvalitu při rozumných cenách.“


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář