Nová okna a vchodové dveře OknoPlastik

Stavíte dům, plánujete rekonstrukci a zateplení stávajícího bydlení? Jaká okna a dveře ale zvolit? Připravili jsme pro vás článek o plastových a dřevěných oknech a vchodových dveřích s prezentací českého výrobce a prodejce OKNOPLASTIK, s. r. o. Čtěte dále a vyberte si to pravé pro vás!

Výhody plastových oken

Plastová okna dnes dominují trhu. Mezi největší výhody se řadí především cena, plastová okna zakoupíte v porovnání s jinými materiály podstatně levněji.

Dnes se však okna z plastu vyrovnávají alternativním materiálům i v dalších oblastech. Plast si dnes uchová svou bílou barvu po desítky let a nemusíte se tak obávat nevzhledného zežloutnutí.

Plastová okna se žaluziemi

Nezanedbatelným kladem je údržba. Na tu jsou plastová okna velmi nenáročná a postačí občasná péče v podobě mokrého hadru – žádné lakování, natírání a podobně. Ani plísní se bát nemusíte.

Výhody dřevěných oken

Dřevo je materiál prověřený doslova stovkami let a těžko o něm můžeme říct, že se jedná o materiál překonaný.

V první řadě sází dřevěná okna na design – působí přirozeně uklidňujícím dojmem. Umožňují propojení interiéru s dalšími dřevenými prvky a zvenku naopak se zahradou.

Dřevěná okna ale nabídnou i skvělé izolační vlastnosti. Není pravda, že dřevěná okna znamenají vyšší náklady na vytápění. Dřevěná okna v panelových domech (obvykle se zde původní dřevěná při rekonstrukci vyměňují za plastová) se nedají s dnešními dřevenými okny vůbec srovnávat.

Vchodové dveře jako brána do domu

Společnost OknoPlastik nabízí i vchodové dveře – z hliníkových, či plastových rámů. Při stavbě, či rekonstrukci je vhodné myslet na okna a dveře jako celek. Při chybném projektování se může stát, že dům působí nesourodě a oba prvky jsou zcela odlišné.

Vchodové dveře také klasou podstatně vyšší nároky na bezpečnost, hliníkové profily tak mají své opodstatnění. Materiál je jednak odolnější proti mechanickému poškození, důraz je potřeba klást i na nehořlavost a bezpečí před zloději.

O společnosti OknoPlastik

Firma OknoPlastik patří k předním hráčům na trhu. Již od roku 2002 vyrábí okna ve vlastní plně automatické fabrice. Materiály odebírá od zkušených evropských dodavatelů, což zaručuje jejich výjimečnou kvalitu.

I díky té si může firma dovolit garantovat na funkčnost oken a dveří záruku 40 let.


Zde můžete mít reklamu trvale za 99 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář