Oběhová čerpadla značky Grundfos

Oběhová čerpadla najdou využití ve všech vytápěných prostorách. Zajišťují bezproblémovou cirkulaci v klasickém i podlahovém topení, či teplé užitkové vody.

Při výběru čerpadla musíme zvážit několik faktorů. Je důležité vybrat čerpadlo správné – tak, aby mělo dostatečný výkon pro potřeby stavby, zároveň však nebylo příliš silné a plýtvalo tak zbytečně energií, která nebude využita.

Zvažte tak například, do jaké výšky čerpadlo zvládne vodu vyčerpat, zda chcete čerpadlo pro oběh vody ve vytápění, či pro cirkulaci teplé vody. Důležitá je i dimenze připojení, maximální průtok a možnosti regulace.

Současnost ve znamení automatiky

Dnešní čerpadla už po většinu času nepotřebují zásah majitele. Chytrá elektronika se sama přizpůsobí a reguluje svou činnost přesně tak, jak je potřeba. Čerpadla společnosti Grundfos disponují funkcí AUTOADAPT, která termostatem hlídá teplotu vody. Při poklesu pod kritickou úroveň čerpadlo přičerpá ohřátou vodu a opět zvýší teplotu vody v potrubí.

Výsledkem je výrazná úspora energie oproti čerpadlům v trvalém provozu bez regulace.

Některé modely s displejem mohou ukazovat aktuální spotřebu a další doplňující informace.

Oběhová čerpadla

Nejnovější model z nabídky: Nová Grundfos ALPHA 2

Oběhové čerpadlo ALPHA2 patří k nejpopulárnějším variantám výrobce. Současný model navazuje na předchozí úspěch výrobků stejného názvu a je stejně tak určen pro otopné systémy v rodinných domech.

Samozřejmostí je vybavení zmíněnou funkcí AUTOADAPT: Čerpadlo jednoduše ponecháte v továrním nastavení, zapojíte a prakticky se nemusíte o nic starat.

Čerpadlo je určeno pro cirkulaci v otopných systémech, verze z korozivzdorné oceli je vhodná i pro systémy teplé vody.

Proč čerpadlo obměnit?

Zatímco stará čerpadla mohou pracovat s příkonem 40 až 115 W, nové čerpadlo ALPHA 2 se dostává na hodnotu 4 W! Výměna se vám tak začne ihned vracet v nižších účtech za elektřinu.

Grundfos na výrobek poskytuje záruku 5 let. Více informací na Grundfos.cz.

O společnosti Grundfos, s. r. o.

Odnož tehdejší rakouské firmy začala působit na našem trhu již v roce 1990. Díky rychlému rozvoji byla roku 1995 založena v Olomouci lokální společnost s ručením omezeným Grundfos, která působí v České republice dodnes.

Pochlubit se může růstem, který pramenil v dnešních 55 zaměstnanců a přední postavení na trhu dodavatelů čerpací techniky v ČR a SR s obratem přes 760 milionů korun ročně.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář