5 rad pro efektivní práci

Při pravidelně se opakující činnosti člověk chtě-nechtě začne o své práci přemýšlet a hledat způsoby, jak jí udělat bezpečnější, rychlejší, snadnější… Zkrátka udělat více práce a přitom se méně nadřít. :) Právě tato vlastnost však zaručuje rozvoj lidské civilizace. Vraťme se ale k podstatě dnešního článku. Jak udělat běžnou práci „lepší“? Shrňme si to v několika jasných bodech.

1)     Vhodný pracovní oděv

Pokud vaše pracovní vytíženost má podobu příležitostného využití šroubováku, nemá asi mysl, kupovat si hned montérky. Pokud byste s ním však měli trávit každý den, budou zřejmě nasnadě minimálně rukavice, které ruce ochrání od nepříjemných mozolů.

Často obyčejné brýle zachrání zrak
Často obyčejné brýle zachrání zrak

A nejen to. K ochranným pomůckám patří i mnohem účelnější části, které chrání oči při sváření a broušení. Oděvy zamezí popálení, či pořezání. Existují povolání, při kterých je skutečná kvalita oděvů zkrátka nepostradatelnou vlastností. V sázce je totiž zdraví a někdy i život jedince.

2)     Udělejte si ve věcech systém

Že pravý muž čte návod až ve chvíli, kdy už je nejspíš pozdě? Přehodnocení tohoto stanoviska by jistě ušetřilo nejednu hodinu práce a nervů. Zkuste si příště raději celou práci dobře rozmyslet, změřit, připravit si místo, nářadí a konečně také prostudovat návod!

Často jen stačí problematiku nastudovat
Často jen stačí problematiku nastudovat

Řiďte se tedy raději příslovím „dvakrát měř jednou řež“. Skvělým tipem jsou nejrůznější regály a pořadníky. Naházet po práci vše na hromadu je totiž jednoduché, ale do té další se vám už moc chtít nebude. Regály tak využijete nejen ve skladech velkých firem, ale třeba i ve své dílně.

3)     Vhodné nářadí / pomůcky

Regály pak má každý správný kutil naplněné „vercajkem“ vhodným úplně na cokoliv. Proto po přečtení manuálu snadno zajdete do regálu, vyndáte šroubováky a další nářadí přesně dle potřeby a můžeme se směle pustit do práce.

Tools

4)     Dobrý pracovní tým

Jak by se nám pracovalo bez dobrého týmu? V práci zajistí zábavu kolegové, v domácích podmínkách pak pomůže syn a ženy nás budou motivovat dobrou večeří.

Práce, při kterých se zapojí celá rodina, rodinu ostatně velmi dobře stmelí. Vyzkoušejte to!

5)     Pozitivní myšlení

„S chutí do toho a půl je hotovo.“ Další pořekadlo, které si zkrátka pamatujte! Komu se do práce nechce, tomu bude trvat dvakrát déle než tomu, který je do ní „zapálený“. A kdo jednou začne, ten má problém skončit. Nic proto neodkládejte.

 

Foto: Knihovna


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář