Jak řešit rizikové kácení stromu na vaší zahradě?


Nebezpečné vzrostlé stromy mohou být rizikem nejen pro vás, ale také pro váš dům a další majetek. Na jednu stranu je určitě dobře, když máte na zahradě kolem sebe stromy a okrasné keře, které zvelebují prostředí zahrady a dopřávají nám kontakt s přírodou. Vše ale musí být v rámci bezpečných mezí.

Rizikové kácení

Víte o vzrostlých dřevinách, které jsou na zahradě rizikem? Jak vyřešit jejich komplikované kácení?

Dodržujte zákony a doporučení odborníků

Ani když onen nebezpečný strom roste přímo před vaším domem a ohrožoval vás nebo váš majetek, nemůžete se do jeho kácení pustit jen tak sami. A to ani v případě, kdy by se dřevina nacházela na vašem pozemku, což je téma tohoto článku.

Neodborný zásah, který sice byl proveden v dobrém úmyslu, by totiž mohl napáchat více škody nežli užitku. Narážíme tím na riziko zranění nebo škody na majetku – ať už vašem nebo vašich sousedů. Rizikové kácení stromů na zahradě radši nechte na profesionály.

Kdo vám pomůže?

Kdo vám pomůže? Arborista. Za arboristu můžeme označit člověka, který pracuje ve výškách a jeho úkolem je bezpečně a bez rizika pokácet nebo prořezat stromy, které překáží nebo jakýmkoli způsobem někoho či něco ohrožují. Jsou to specialisté na slovo vzatí, pro které je šplhání po stromech nedílnou součástí jejich života. Proto se při řešení kácení stromů ve městě spolehněte právě na ně.

Rizikové kácení

Pokácení stromu bez rizika

Máte-li pocit, že vás vyrostlý strom ohrožuje, řekněte si o pomoc. A to i tehdy, kdy si možná na jeho pokácení budete dostatečně věřit. Profesionálové umí v tomto oboru chodit, pohybují se v něm dnes a denně a kácení stromů je pro ně každodenním chlebem. Neváhejte v tomto případě zavolat odborníkům z Rizikabezrizika.cz, kteří se mimo jiné zaměřují na rizikové kácení nebezpečně vzrostlých stromů. S problematickou dřevinou vám tak hravě pomohou.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář