Obce varují chataře před zloději a vichřicí. Používají Mobilní Rozhlas

Více než 16 000 rekreantů přijímá od své obce e-maily a SMS s důležitými informacemi o zlodějích, vichřicích a dalších kalamitách. Systém Mobilní Rozhlas v současnosti využívá téměř desetina českých obcí, největší úspěch má přitom v těch menších.

Za rok 2019 se rozeslalo několik tisíc zpráv

Během minulého roku informovaly desítky obcí své občany o výpadcích elektrického proudu, přistavení kontejnerů na zahradní odpad, varovaly je před suchem, vysokým rizikem požárů i výskytem zlodějů. Tyto zprávy ocení zejména chataři a chalupáři, kteří mají bydliště vzdálené desítky kilometrů. Díky Mobilnímu Rozhlasu tak mají aktuální informace o místě, kde se jejich nemovitost nachází.

„Je úžasné, že obce komunikaci s chataři a chalupáři dobrovolně přijímání jako jednu ze svých povinností. Vysoký počet zapojených příjemců zpráv jasně ukazuje, jak moc je tato služba užitečná,“ zmiňuje Ondřej Švrček, zakladatel Mobilního Rozhlasu. „Díky hlášení obcí se mohou majitelé na podnět obce vydat na kontrolu svého objektu a případné škody řešit v nejkratším možném termínu.“

Mobilní Rozhlas spojuje lidi a zvyšuje kvalitu života

Obce rozesílají informace zdarma formou SMS či e-mailů. Navíc díky zapojení občanů do Mobilního Rozhlasu tak často poprvé získávají ucelenou databázi kontaktů na majitele chat a chalup. Tyto nemovitosti mnohdy vlastní “přespolní” a získat na ně kontakt bývá někdy velký oříšek. Odměnou obcím je kromě zkvalitnění života také výrazně vyšší loajalita rekreantů, kteří se více zapojují do obecního života. Stále více se například hlásí do dobrovolnických skupin.

„Z praxe víme, že intenzivní komunikace s rekreanty se obcím v dobrém vrátí. Přes léto, kdy jezdí pravidelně na chaty a chalupy, jsou ochotni se nezištně věnovat zlepšování života v obci, účastní se i kulturních akcí pořádaných obcí. Opět se tedy potvrzuje schopnost obecní komunikace zvyšovat kvalitu života v obci a podporovat obecní život,“ zakončuje Švrček.

Mobilní Rozhlas využívá v současnosti asi desetina měst a vesnic. Za rok 2019 se také počet osob přihlášených k odběru informací pro chataře a chalupáře zvýšil přibližně na dvojnásobek. Budoucnost tohoto nástroje vypadá velice slibně a my doufáme, že se aktivní využívání Mobilního Rozhlasu ujme i v dalších obcích.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář