Vybavujeme domácí dílnu a garáž

Mít domácí dílnu je stále více oblíbené a čeští kutilové si ji zařizují stále častěji. Ideálním stavem je když si domácí dílnu, můžete zařídit v samostatné místnosti, ale i malý koutek s pracovním stolem a regály postačí. Důležité je, mít tam vše potřebné. Co to je? To se dozvíte v našem článku.

naradi

Dílna spojená s garáží nebo samostatně?

Luxus jako mít vlastní domácí dílnu se nabízí pouze kutilům, kteří bydlí v rodinné domě a mají volnou místnost. V takové domácí dílně se může kutil opravdu realizovat. Má totiž prostor pro velký pracovní stůl, dostatek prostoru pro své výrobky a také spoustu prostoru na úložné prostory.

Pokud takové štěstí nemáte, tak ale přesto bydlíte v rodinném domě, pak si můžete svou dílnu zařídit například v garáži. Takové řešení je teď velmi časté a osvědčilo se. Je ovšem potřeba tomu garáž přizpůsobit a nezapomínat, že se jedná především o garáž, kde má parkovat vaše auto.

Minimální prostor na dílnu je 3 x 2 metry, což je 6 metrů čtverečních. Ideální prostor na domácí dílnu vám nabídne místnost o rozměrech 3×3, pro náročnější práce pak 5×5. Pokud bude dílna spojená s garáží, tak po vyparkování auta se vám nabídne prostor celé garáže.

V případě, že chcete mít pouze místo, kde budete moci opravovat rozbité domácí spotřebiče nebo vytvářet “vychytávky” do domácnosti a jiné drobné práce, bohatě vám postačí místo 1×3 metry a vybudovat si kutilský kout vybavený potřebným vybavením.

3 věci, které dělají dílnu dílnou

Jsou tři věci, které vám vytvoří domácí dílnu kdekoliv. Je to  – pracovní stůl, úložné prostory a dostatečné osvětlení. Bez toho žádný dílna není tou kutilskou dílnou. Začneme s pracovním stolem neboli ponkem. Bez toho nic neopravíte, nevyrobíte ani nevylepšíte. Proto ho vybírejte důkladně.

Pracovní stůl je základem každé dílny. Musí být kvalitní, mít správné rozměry i materiál. Jste.li vášnivým kutilem, pak na stole nešetřete a vyberte si ideálně kovový uzamykatelný s výškově nastavitelnými nohami a masivní pracovní deskou z buku. Jeho vnitřek si pak můžete uspořádat a vybavit podle vašich potřeb a představ.

Stůl musí být stabilní, odolný proti ranám kladiva, ale také proti jinému mechanickému poničení a také chemickým látkám, a také musí jít snadno uklízet. Stůl musí mít dostatek pracovní plochy, na kterou se vejdou svěrák, místo pro vrtačku nebo kotoučovou brusku a další pomocníky. Zároveň vám musí zbýt dostatek místa na samotnou práci.

Regály, police, děrované desky

V dílně i garáži potřebujete mít dostatek prostoru na nářadí, náhradní díly, materiál a výrobky. Dílna a ještě více garáž slouží také v mnoha případech také jaké místa, kam se ukládají sezonní věci, staré věci nebo lyže, kola a další sportovní náčiní. Úložného prostoru tak není nikdy dost.

Regálové systémy tak nabízejí ideální. Díky důmyslnému systému je zvládne postavit každý a také si je může nastavit přesně tak, jak potřebuje. Zvolit si můžete výšku i hloubku polic a jednotlivé kovové regály pospojovat tak, aby se maximálně využil prostor dílny nebo garáže.

V dílně je potřeba mít vše po ruce a každá vše musí mít své místo, jinak budete víc hledat než kutit. Skvělé jsou děrované stěny, kam si umístíte háčky a nářadí tak, jak potřebujete. Vše tak budete mít na očích a práce vám půjde lépe od ruky.

naradi-dilna-nahled

Posviťte si na práci

Bez pořádného osvětlení nic neopravíte ani nevyrobíte. Proto při zařizování dílny vždy myslete na centrální osvětlení, ale také na bodové v podobě lampy přímo u stolu. Díky dostatečnému osvětlení budete moci pracovat také večer.

Za informace k tomuto článku děkujeme společnosti UNIregály.cz – regálové systémy a regály do obchodu.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

One Comment - Napsat komentář

Přidejte komentář