Bydlení, které jde na dračku: nové byty v Praze 9

Nejzajímavější pražská lokalita? Praha 9. Alespoň podle zájmu o bydlení. V prvním letošním čtvrtletí se v Praze 9 prodalo nejvíc nových bytů v Praze. Za první tři měsíce developeři prodali v pražských novostavbách 1 350 bytů, z toho víc než třetinu v Praze 9.

V hlavní roli lokalita

Velký zájem o nové byty v Praze 9 potvrzují  developeři. Důvodů je několik. Kromě toho, že ceny nových bytů v Praze letos klesly, novostavby v Praze 9 lákají i lokalitou.

Například nové byty v Harfa Parku v Praze Vysočanech jsou kousek od zastávek metra i tramvaje a do centra města se tak dostanete za 12 minut. Jejich majitelé si užijí také procházky nebo sportování v nedalekých parcích. V okolí najdete i obchody a restaurace a nedaleko je také O2 Arena, kde bývají koncerty a sportovní akce.

Byty 2

Zájem je hlavně o 2+kk a 3+kk

Právě dostupnost centra, přírody a občanská vybavenost jsou tím, co lidi nejvíc láká. Důležitá je pro ně ale také velikost bytu.  Největší zájem je o dvoupokojové a třípokojové byty. Podle celorepublikových statistik inzertních novin Annonce a serveru Annonce.cz takové byty shání přes 80 % procent zájemců o nové bydlení.

Osobní i družstevní

Zhruba stejný počet lidí přitom hledá bydlení právě v Praze, kde je tak o tyto byty velký zájem. Developeři proto stále připravují nové projekty. Například v Prosek Parku v Praze 9 na Proseku jsou v současnosti na prodej byty od 1+kk po 4+kk. Tedy včetně oblíbených velikostí 2+kk a 3+kk.

Podobně jako v případě Harfa Parku i z nových bytů v Prosek Parku v Praze 9 se za pár minut dostanete do centra a poblíž novostaveb je několik parků. V okolí najdete nejen obchody, restaurace a běžná sportoviště, ale také letní bobovou dráhu.

Byty 1

V Prosek Parku koupíte i nové družstevní byty. Zájem o bydlení v této lokalitě je ale velký, a proto se nevyplatí moc váhat.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář