Nejnovější pomocníci na úklid domu

Údržba domácnosti sebere spousty času i vaší energie. Mnoho lidí ji stále provádí manuálně, ačkoliv v současné době existuje celá řada chytrých pomocníků, kteří dokáží udržet pořádek téměř samostatně nebo zajistit mnohem lepší čistotu, než když budete vše drhnout ručně hadrem. Pojďte se podívat, jaká zařízení se vám budou pro výrazně rychlejší a účinnější úklid hodit.

Parní mopy

Parní mopy – nejúčinnější čištění

Vytření podlahy klasickým mopem nebo hadrem dokáže sice odstranit povrchovou špínu, ale ve spárách a pórech stále zůstávají drobné nečistoty. Pokud se jich chcete zbavit, řešením není ruční drhnutí, které je časově náročné a většinou i pramálo účinné. V takové situaci vám pomůže parní mop. Jedná se o pomocníka, který funguje na principu horké páry a tlaku. Zbaví vás tak nejen špíny ve spárách podlahy, ale také zažraných nečistoty, mastnoty a bakterií. Jeho obsluha není vůbec náročná. Recenze nejlepších parních mopů vám pomůže s výběrem toho nejvhodnějšího modelu právě pro vás. Také se dozvíte, podle čeho vybírat a na jaké parametry si dávat pozor.

Kromě účinnosti je velkou výhodou parních mopů, že při práci nepráší a nevíří nečistoty. Díky tomu je lze bez obav používat i v domácnostech s malými dětmi nebo alergiky. Základní typy se hodí jen pro odolné a tvrdé povrchy, jako jsou například dlaždice. Ty pokročilejší s nastavitelnou teplotou a silou můžete použít bez obav i pro linoleum, parkety nebo koberce. Parní mop patří mezi nejúčinnější pomocníky pro hloubkové čištění v domácích podmínkách. Pokud by vám byl jejich výkon přeci jen málo, nabízí se ještě podobná zařízení zvaná parní čističe. Ty mají větší sílu, avšak jsou vhodné spíše pro uklízení spárů a menších prostorů než rozlehlých ploch.

Ačkoliv je parní mop výborným pomocníkem, má také své nevýhody. Zaprvé je nutné zmínit neschopnost dokonale uklidit rohy a stísněná zákoutí, kam se jeho hlavice špatně vejde. Rovněž byste měli vědět, že parní mop není určený na vysávání. Před čištěním je tedy nutné zabavit podlahu větších nečistot jako například drobků či zvířecích chlupů.

Domácí roboti – nejrychlejší úklid

Nutnosti vyluxovat byt předtím, než začnete používat parní mop, se vůbec nemusíte děsit. I na tuto zdlouhavou a pro mnoho lidí neoblíbenou činnost existuje chytrý pomocník. Je jím robotický vysavač, který dokáže pracovat zcela samostatně. Stačí jen zmáčknout spouštěcí tlačítko a on postupně projede všechny místnosti v domě a odstraní nečistoty. Chytře se přitom dokáže vyhnout překážkám. Má vlastní baterii a kompaktní dobíjecí stanicí. Při práci ani při dobíjení vám rozhodně nebude překážet. Některé modely umějí i vytírat podlahy.

Parní mopy

Je dost možné, že o robotickém vysavači jste již slyšeli nebo ho dokonce máte doma. Nejspíše vás ale překvapí, že na podobném principu se můžete zbavit i dalších neoblíbených domácích prací, jako je mytí okem. Robot na skleněné plochy funguje téměř na stejném principu jako ten na podlahy. Stačí jej zavěsit a spustit. Sám už odvede všechnu práci a dokonale vyleští všechna okna. Nejlepší využití najde u velkých okenic. Pokud naopak máte výrazně členité tabule, ušetří vám také nějaký čas a práci, avšak počítejte s tím, že ho budete muset pravidelně přendávat z místa na místo mezi jednotlivými přepážkami.

Prevence úklidu se vždy hodí

Někdy se znečištění domácnosti zkrátka nevyhnete. Zvláště v případě, že máte malé děti či domácí mazlíčky, kteří na podlaze stále zanechávají nepořádek. V určitých situacích lze ale účinně předcházet zbytečně častému úklidu. Praktickým tipem je používání speciálních přípravků, které nejenže v danou chvíli odstraní nečistoty, ale také ošetří nábytek nebo zabrání následnému usazování prachu. Najdete je v provedení pro dřevo, sklo i jiné materiály.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář