Jak vymalovat byt poradí malíři Praha

Malování interiéru bytu je celkem zábavná činnost, která nabízí neomezené možnosti. Člověk tady dá proniknout své fantazii a při výběru odstínu se mnohdy ukáže také styl a vkus majitele. Svět dnes není jen černobílý a tady je barevná paleta barev spolehlivým pomocníkem. Samozřejmě se člověk musí v místnosti cítit spokojeně a příjemně, proto by měl zvolit barvy tak, aby vyhovovly především jemu. Pokud si ale majitel bytu neví rady nebo se do malování sám pouštět nechce, může oslovit profesionální malířskou firmu. Své služby nabízí i malíři Praha.

ukázky prací - malířství Praha

Malování stěn je tím správným řešením pro rychlé osvěžení interiéru

Ano, je to způsob, kdy si člověk může pohrát s barvami a dát nudnému interiéru šťávu. Je třeba ale myslet i na to, že stěny se musejí dobře připravit. Malování není totiž jen o tom, že malíř vezme štětku do ruky a začne bílit vápnem strop. Každá místnost se musí vyklidit nebo těžký nábytek se musí přesunout do středu místnosti. Zde nebude tolik zavazet. Je třeba také zakrytovat podlahu, protože pokud by to člověk neudělal, závěrečný úklid by byl daleko složitější. Stěny před malováním je také potřeba nachystat a odstranit nedostatky, jako jsou praskliny a díry. Pokud je možné, lze použít sádru nebo jiné opravné prostředky pro tento účel, které ale nesmějí být mastné. Neméně důležitým bodem každého malování je, aby si majitel rozhodnul, zda si na to všechno objedná malířskou firmu nebo si na to troufne sám.

ukázky prací - malířství Praha

Malování stropu je také důležité

Mnozí zapomínají na malování stropu, ten ale do místnosti také patří a tak je potřeba jej také trochu oživit. Pokud se majitel rozhodnul, vymalovat strop stejnou barvou jako stěny, lze takto místnost vizuálně rozšířit, protože se hranice prostoru doslova rozplynou. V případě tmavých tónů vytvoří tato technika pocit útulné místnosti. Malíři Praha také doporučují zachovat rozmanitost, přidat kontrastní odstíny.

Kombinace malování a tapet

I tato možnost dokáže udělat s obyčejného pokoje nebo jiné místnosti dokonalý a krásný prostor. Tady se fantazii meze nekladou a lidé jsou obklopeni rozmanitostí barev, vzorů a vytvářejí originální interiér, který je příjemným prostředím pro všechny. A nemusí to být nutně jen kombinace malby a tapety v dětském pokoji, kde se tato metoda používá asi nejčastěji. Moderní interiér třeba vyžaduje abstraktní vzory nebo naopak romanticky zámecké vzory. Správně zvolené barvy a originální řešení splní i ta nejodvážnější očekávání.

Malířství Praha - tapety

Malíři Praha ale také doporučují staronovou metodu malování, kde není potřeba tapety, ale přece jen se člověk může těšit na speciální vzory. Tady přichází na scénu pogumovaný váleček, který je specifický svými vzory. Tato malířská technika nevyžaduje speciální dovednosti a náklady jsou také malé. Malíři Praha disponují nejen takovými vzorovanými válečky, které dělají opravdu kreativní a originální vzory, kde se docílí optimálního výsledku, ale disponují také teleskopickými tyčemi pro těžko dostupná místa, mají různě veliké válečky a štětce a podobně.

Jak vybrat spolehlivou malířskou firmu

V současné době nabízí trh služeb mnoho společností, které nabízejí své profesionální služby a chtějí vyhovět všem požadavkům zákazníka. Ne jinak tomu je u malířské firmy, kde se ve službách také objevuje i závěrečný úklid v ceně služeb, protože ten nikdo moc rád nemá. A to je celkem příznivá zpráva pro spotřebitele.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář