Rolety nebo žaluzie? Jaký je rozdíl?

Blíží se léto a s ním i horké dny zalité sluncem, které je skvělé strávit někde u vody. Již méně skvělé je trávit čas doma, navíc v přehřátých místnostech, kde horku a dusnu neuniknete ani na vteřinu. Každá situace, byť se zdá na první dojem bezútěšná, má své řešení. Ano. Nyní přichází ke slovu stínicí technika. Venkovní žaluzie či rolety jsou velmi účinnou izolací a ochrání vás nejen před světlem či palčivým slunečním žárem, ale také před hlukem. A umí vytvořit dokonce i příjemnou intimní atmosféru.

Jaký je rozdíl mezi žaluziemi a roletami

Rozdíl mezi žaluziemi a roletami je především ve způsobu stínění. Naklápěcí lamely žaluzií umožňují regulaci intenzity průchodu světla po celé ploše žaluzie, zatímco rolety mají lamely pevně spojené a není možné je naklápět. Regulace světla u rolet je možná pouze jejich povytažením, případně spuštěním lamel. Rolety však umožňují jednu úžasnou věc – úplné zatemnění.

Pohyblivé lamely regulují množství světla

Venkovní žaluzie jsou velmi účinné a ochrání vás spolehlivě před světlem, teplem i hlukem. Pro stínění využívají lamely, které je možné plynule naklápět a nastavit si je přesně do požadovaného úhlu. Nabízejí velmi jednoduchou regulaci průniku světla, přesně podle vašich požadavků a potřeb.

Společnost Oknoplastik pro vás vyvinula kvalitní venkovní žaluzie, které vyrábí v mnoha barvách, s několika profily a velikostmi lamel. Žaluzie CETTA, jež patří díky své univerzálnosti k velmi žádaným žaluziím, mají lamely ve tvaru písmene “C” a šíři lamel 50, 50, či 80 mm. Lamely ZETTA s profilem lamel “Z” si poradí nejen s nepříjemným světlem, ale dobře odolávají i větru a také všetečným zlodějům. V nabídce Oknoplastik najdete i velmi elegantní žaluzie SETTA, které díky “S” lamelám umí vytvořit dokonalou celistvou plochu a díky podélně vlisované gumě mají vysoké izolační schopnosti, které oceníte v zimních měsících. Všechny typy žaluzií mají manuální nebo i elektrické ovládání.

Venkovní žaluzie CETTA, ZETTA a SETTA
Venkovní žaluzie CETTA, ZETTA a SETTA

Venkovní rolety přinášejí do vašeho domova komfort

Venkovní rolety jsou velmi účinné a oceníte je nejen v létě, kdy si snadno poradí se slunečním světlem a minimalizují přehřívání místnosti, ale i v zimě, protože vytváří tepelnou izolaci, jež vám významně poníží náklady za energie. Když půjdeme do důsledku, venkovní rolety pro vás “pracují po celý rok”, protože umí zamezit i případným útokům zlodějů a stávají se účinným pasivním prvkem, jež chrání váš majetek.

Rolety Oknoplastik jsou vyráběny v mnoha barvách, mají záruku 5 let a můžete je ovládat ručně nebo pomocí elektrického ovládání. V nabídce Oknoplastik najdete venkovní rolety typu Vivera, které jsou vyrobeny z plastu nebo hliníku a je možné je namontovat i dodatečně, např. v rámci zateplování či rekonstrukce domu. Dalším velmi oblíbeným typem jsou nadokenní rolety Stakusit, které se montují současně s oknem a vodící lišty mají umístěny přímo na okně. Jejich velkou výhodou je neomezený přístup ke světlu, protože uložení rolety nezasahuje do prostoru okna. Velmi vyhledávané jsou také venkovní rolety do překladu Heluz, jež jsou nainstalovány přímo na stěnu nebo na rám okna. Čistotu zajišťují husté kartáčky, které roletu před svinutím do schránky očistí.

Venkovní rolety Heluz jsou tvořeny hliníkovými lamelami
Venkovní rolety Heluz jsou tvořeny hliníkovými lamelami

Jestliže uvažujete pořídit si do vašeho bytu či domu kvalitní stínicí techniku, obraťte se na společnost Oknoplastik. Výrobou žaluzií či rolet se zabývají více než 15 let a svoji práci skutečně dělají dobře.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář