Ruční svítilny v dílně: víte, která je in?

Je úplně jedno, kde bydlíte, protože bez ruční svítilny se neobejde žádná kvalitně vybavená dílna. Ideální je taková baterka, která má mnohostranné využití. Tedy nejen doma, když nejde elektřina, ale prakticky kdekoli. Jsou motoristé, kteří bez kvalitní LED baterky nevyjedou z domu. Zrovna tak si ji s sebou přibalí i rybáři a ti, kdo se hodně pohybují v přírodě. Díky univerzálnímu držáku ji přimontujete na jízdní kolo, výborně poslouží elektrikářům a domácím kutilům, protože si posvítí tam, kam běžné světlo nedopadá.

Svítilna

Proč se LED baterky těší takové oblibě? Především je to dáno kvalitním materiálem a precizním zpracováním. Také solidní výdrž baterie patří mezi důležité parametry. Dnes patří k nejžádanějším Li-ion akumulátor, neboť odpadá stres, spojený s častým nabíjením. Tomuto akumulátoru nevadí mrazivé počasí a nehrozí samovybíjení. Kromě nabíjení ze sítě lze použít i autozapalovač.

Někdy chceme vidět co nejvíce do dálky, a pak si nastavíme úzký, ale dlouhý světelný kužel. Jiná situace nastane, pokud chceme osvítit co nejširší úhel, abychom viděli co nejvíce do stran. Světlo je intenzivní a rovnoměrné. Nestane se, že bychom střed přesvítili, zatímco okraje světelného kuželu by se ztrácely ve tmě.

rucni-svitilna

Další výhodou jsou různé světelné módy, mezi nimiž lze přepínat. Uživatel může volit mezi několika režimy, například 100%, 30% nebo blikáním. Moderní ruční svítilny si dnes neumíme představit bez takzvaného fokusování, kdy podle potřeby měníme délku a šířku světelného paprsku.

Ruční svítilna je pohodlná do ruky, dá se uložit do nylonového pouzdra a zavěsit na poutko u opasku. Díky speciálním drtičům na obou koncích umí rozbít i sklo, což ocení hlavně motoristé. A protože průměr hlavice odpovídá dopravnímu výstražnému kuželu, mohou ji využít i policisté a strážníci. Tuto LED svítilnu si můžete v pohodlí svého domova objednat například v e-shopu https://www.cel-tec.cz/


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář