Moderní obklady s dekorem imitace dřeva

Máte rádi dřevěné dekorace, ale od použití dřevěných obkladů vás odrazuje životnost materiálu a náročná údržba? Zkuste moderní řešení v podobě obkladu z desek s dekorem imitace dřeva.

Nevýhody obkladů z masivního dřeva

Ačkoli dřevěné obklady dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější zejména u rodinných domů, velkou nevýhodou dřeva je jeho podléhání přírodním vlivům. Materiál tak postupně ztrácí barvu, může být napaden škůdci a plísněmi, dojít může i k mechanickému poškození (popraskání).

To činí z dřeva materiál, který je dlouhodobě velmi náročný na údržbu. Povrch je nutné ošetřit laky a nátěry, které je navíc ideální každoročně nutné obnovit, aby obklad vypadal stále skvěle a dřevo vydrželo dlouhé roky.

Imitace zachovává výhody a eliminuje nevýhody

Protože je ale dřevo materiál, který designově jen minimálně podléhá módním trendům (mění se pouze odstín a typ dřeva, který je zrovna „in“), jde o skvělou volbu pro všechny stavby. Stavba získá díky dřevěnému obkladu nadčasovost a bude vypadat po designové stránce skvěle i za mnoho let.

Naštěstí jsou dnes na trhu obklady s dekorem imitace dřeva. Například desky ELASTON WOOD od firmy RODEO se vyznačují těmito vlastnostmi:

  • Desky jsou tenké pouze 0,3 cm, lze jimi tak obložit fasádu, aniž by bylo nutné provádět konstrukční zásahy v omítce.
  • Barva nepodléhá UV světlu – je dlouhodobě stálá. Není nutná žádná údržba kromě občasného otření vlhkým hadrem.
  • Podklad desky je tvořen skelným vláknem. Díky tomu je pružný a odolá mrazům i vysokým teplotám, aniž by desky popraskaly.
  • Jádro desky je tvořeno tvrdým pružným materiálem. Desky proto mají potřebnou tvrdost i pružnost. Odolají všem přírodním vlivům.
  • I hrany jsou barvené, desky proto imitují dřevo dokonale i při bližším pohledu.

Instalace je jednoduchá

Desky je na povrch jednoduše nalepí podobě jako dlaždicové obklady. Desky lze řezat a upravit tak velikost na míru. Rohy lze napojit a vytvořit tak celistvý přechod. Koupená fasádní deska je bílá a natírá se až hotový obklad, díky tomu je vytvořen celistvý barevný dojem a nehrozí různě barevné desky vedle sebe.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář