Jak si vyrobit roušku a jak se chovat v době koronaviru? #rouskyvsem


roušky všem

Situace dnešních dní komplikuje život nám všem. Ze všech stran se na nás valí velké množství informací, které si často i protiřečí a na nás je, abychom si vybrali ty správné.

Přesně za tímto účelem vznikl projekt, díky kterému pro Vás bude třídění informací mnohem snazší. Marketingová agentura GetFound se spojila s webem  www.rouskyvsem.cz a společně vytvořili stránky, na kterých naleznete všechny potřebné informace uceleně a přehledně. Pevně věříme, že informovanost široké veřejnosti je prostředkem k rychlému návratu do běžného životního rytmu.

Roušky v hlavní roli

Jak všichni víme, pokrývka úst a nosu je nejjednodušší prostředek, jak před nemocí COVID-19 ochráníme sami sebe a především naše blízké. Hlavním tématem webových stránek jsou proto roušky. Dozvíte se, jak a kdy je správně používat, jaké typy roušek a respirátorů lze sehnat. Také se naučíte, jak si doma roušku ušít a jaký materiál je na výrobu nejvhodnější.

roušky všem
roušky všem

Pokud byste se Vy sami rádi připojili a pomohli ostatním, na webu naleznete mapu damerousky.cz, kam se můžete zaregistrovat a nabídnout Vámi ušité roušky lidem, kteří je potřebují. Kromě toho zde můžete i poprosit o látky nebo naopak materiál na výrobu roušek darovat někomu zručnějšímu.

Jak na výrobu roušek?

Po domácku vyrobených roušek je několik typů a Vy si můžete vybrat ten nejvhodnější pro Vás.  Na webových stránkách projektu naleznete nepřeberné množství návodů, my zde uvádíme pouze 3 zástupce.

 1. Rouška ze sáčku do vysavače
 2. Máte doma nepoužitý sáček? Vynikající. Tento návod je pro vás jako stvořený. Je jednoduchý a z jednoho pytlíku se vám povede udělat i více roušek. Nepoužívejte parfémované sáčky.

 3. Šitá rouška
 4. Máte doma šicí stroj? Mrkněte na tento jednoduchý video návod, který vám ukáže, jak na to.

 5. Nešitá rouška z bavlněného trika

Nemáte šicí stroj, ani jehlu a nit? Nevadí. K výrobě bavlněné roušky vám bude stačit triko z bavlny a nůžky. Roušku budete mít do pár minut hotovou.

Další důležité informace

Cílem webu rouskyvsem.cz je šíření ověřených informací. Právě proto zde naleznete velké množství užitečných odkazů jako: Co píše MZČR o koronaviru, jak smysluplně využít čas v karanténě, web, kde se o koronaviru dozvíte vše potřebné, facebook skupina Česko šije roušky a jiné.

Prevence je klíč

 • Používejte dezinfekci a mýdlo. Venku, i po návratu domů.
 • Noste gumové rukavice. Rukavice lze dezinfikovat, ale lepší je jich mít v záloze víc.
 • Nesahejte si na roušku, ani na obličej.
 • Roušku mějte nasazenou pevně, nikde by neměla odstávat.
 • Roušku je nutné pravidelně měnit a po použití vydezinfikovat (např. vyvařením).
 • Pokud nemusíte, na nic venku nesahejte.
 • Buďte ohleduplní.

Kdy nosit roušku

Připojte se k šíření dobra i Vy

Přidávejte na své sociální sítě fotky, jak Vám roušky sluší a označujte je #rouskyvsem, ať se nošení roušek naprosto normalizuje. Děkujeme, že nosíte roušky a chováte se zodpovědně. Jenom díky tomu se nám podaří nakažení tímto virem eliminovat.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář