Užijte si více koupání díky solárním technologiím

Trávíte rádi prázdniny u bazénu a zdá se vám, že léto je příliš krátké na to, abyste si ho stihli naplno užít? Máme pro vás dobrou zprávu, že si svoji sezónu můžete snadno prodloužit až na dvojnásobek! Zatímco vaši sousedé budou nostalgicky vzpomínat na horké letní dny, vy si budete moci užít příjemné koupání ještě na začátku podzimu…

Solární kolektory

Pomůže vám v tom technologie solárního ohřevu vody, která je nejlevnějším a zároveň nejekologičtějším zdrojem energie! Systém solárního ohřevu je tvořený jednoduchými plastovými kolektory, které jsou propojené s vaší bazénovou filtrací. Sluneční paprsky, které dopadají na kolektory, účinně ohřívají protékající vodu. Solární ohřev bazénu si můžete pořídit za velmi příznivé ceny.

Jde to ještě snáz – solární plachty

Velmi jednoduché a zároveň nesmírně efektivní řešení ohřevu vody v bazénu představují solární plachty – můžete je používat samostatně nebo i v kombinaci se solárními panely. Solární plachty jsou ze spodní strany tvořené bublinkovou polyetylenovou vrstvou, která absorbuje teplo ze slunečního záření a předává jej do vody.  V noci pak zase pro změnu funguje jako izolace, která zabraňuje úniku tepla z bazénu. Položení solární plachty snad ani nemůže být snazší – stačí ji rozprostřít po vodní hladině. Pokud vám záleží především na tom, abyste zabránili znečišťování vody, pak můžete dát přednost krycí plachtě, kterou je možné vyrobit přesně na míru vašeho bazénu.

Bazén pod střechou

Stále větší oblibě se těší také zastřešení bazénů, které vás ochrání před nepřízní počasí a zajistí vám větší pocit soukromí. Podobně jako solární a krycí plachty pomáhá udržovat stálou teplotu a brání padání nečistot. Zastřešení bazénů samozřejmě můžete používat také samostatně pro posezení s přáteli!

Teplou nebo studenou?

Dalším užitečným bazénovým doplňkem využívajícím sluneční energii je solární sprcha, kterou jistě ocení všichni, kdo ani v parných letních dnech nemají rádi proud studené vody. Součástí solární sprchy je nádržka na teplou vodu – díky slunečním paprskům se voda ohřívá na příjemnou teplotu. Sprchy jsou opatřené kohouty na teplou i studenou vodu.

Inspirujte se na Bazenyshop.cz

Všechny výrobky, o kterých jste se mohli dočíst v tomto článku, si můžete pořídit za skvělé ceny v internetovém obchodě bazenyshop.cz. Pokud byste si nebyli jistí s výběrem správného produktu, můžete se na něj kdykoli obrátit se svými dotazy. Díky skvělým znalostem daného oboru a kvalitní péči o zákazníky se může obchod pochlubit několika prestižními oceněními.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář