Nejlepší jezdecké potřeby mají tam, kde koně milují

Řadíte-li se mezi vášnivé chovatele koní, či pravidelné jezdce, jistě víte, že správná jezdecká výbava je samozřejmou součástí komfortní a bezpečné jízdy – a to jak pro koně, tak pro vás. Přesto můžeme ve stájích spatřit okamžiky, kdy na koně sedají jedinci ve „vycházkovém“ oblečení a klasické obuvi. Nemluvíme přitom zdaleka jen o jezdcích příležitostných.

Dostihy

Co vše patří ke správné výbavě a kde ji pořídit? Povíme si o tom v dnešním článku.

Vybavení pro jezdce

Ve zkratce můžeme říci, že specializované jezdecké vybavení by nás mělo krýt doslova od hlavy až k patě – z důvodu bezpečí, komfortu a také určité jezdecké stylovosti. :)

Říkáte si proč? Uveďme si příklad na obuvi, která bývá mnohdy opomíjena i pokročilými jedinci. Klasické tenisky vám neposkytnou ve třmenu dostatečný komfort – noha bude vyklouzávat. Boty s podpatkem se v něm budou naopak zasekávat, což může být nebezpečné při pádu. Při pádu není navíc dostatečně stabilizován kotník, který následně velmi snadno přijde k újmě při tvrdém dopadu.

Podobné příklady bychom mohli najít u helmy, chráničů páteře, kalhot (tzv. „rajtek“) a dalšího vybavení.

Vybavení pro koně

Abyste mohli koni udávat povely, kterým bude dobře rozumět, neobejdete se bez uzdečky a otěží. Jako opora pro nohy poslouží již zmíněné třmeny, od kterých se postupně dostáváme k sedlu. Říkáte si, že toto ví přece každý?

Koňské sedlo
Koňské sedlo

Na první pohled ano, ale nenechte se zmást. Málokteré sedlo (či jakákoli jiná část postroje) totiž bude 100% vhodné právě pro toho vašeho koně. Kůň vám sice nemůže říct, zda se mu zdá lepší uzdečka první, či druhá… Můžete to ale vyčíst z jeho postoje a hlavně z jízdy.

Dokonale padnoucí výbava nebude koně nijak omezovat v pohybu a výkonnosti, nebude se nepřirozeně krčit, či se snažit postroje zbavit. Nevhodné sedlo může koni vyvolávat nepříjemné bolesti zad a zejména v postarším věku postupně i úplně znemožnit pravidelné projížďky, což může do jisté míry nabourávat hluboký vztah kůň – jezdec.

Chcete-li tedy se svým koněm při jízdě skutečně splynout v jedno tělo a duši, začněte nákupem kvalitní výbavy. Sami uvidíte, že požitek z jízdy bude úplně jiný.

Kde zakoupit kvalitní potřeby?

Doporučujeme internetový obchod ZooProdukt.com. Jedná se o obchod s jedním z nejširších sortimentů u nás. Nabídka čítá vše od základního vybavení dělené na ježdění anglické a potřeby pro koně ve stylu western.

Deky pro koně
Deky pro koně

Nemůžeme opomenout, že stálý zákazník je náležitě odměněn. Při pravidelných nákupech získáváte slevu až 10 % na veškeré zboží. Objednávka je expedována 1 – 7 dní po jejím potvrzení. Při nákupu nad 2000 Kč je pak expedována zdarma.

A co je pro nadšené jezdce nejdůležitější? Za obchodem stojí skuteční milovníci těchto zvířat a zboží je tak prodávané od srdce. Spokojenost koně a zákazníka je zde na prvním místě.

Co zajímavého ještě obchod nabízí?

Kromě klasických potřeb pro jezdectví můžete objednat potřeby pro čištění srsti, krmiva, doplňky stravy a různá léčiva. Ve zkratce řečeno, v obchodě naleznete vše, co k chovu koní potřebujete. Přesvědčte se sami!

Přejít do obchodu: » http://www.zooprodukt.com »  


Zde můžete mít reklamu trvale za 99 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář