Jak si zorganizovat svou dílnu


Platí to nejen v kanceláři, ale i v domácím hobby koutku nebo dílně – pořádek musí být! Ne vždy je to ale tak jednoduché, jak se může zdát. Co lze tedy pro zefektivnění svého pracovního prostředí udělat?

Čistá pracovní plocha je základ

Je samozřejmé, že se zde občas nechá rozdělaná práce nebo použité komponenty a nářadí od předchozí činnosti. Problém nastává ve chvíli, kdy se tento postup stane běžnou rutinou a plocha ponku se začne “zmenšovat”. Obzvláště pokud jste v malém prostoru, je nutné začít věci organizovat a seskupovat. Nejprve protřiďte všechny volně ležící věci. Pravděpodobně zjistíte, že většina balení šroubků, hřebíků a hmoždinek je už dávno pomíchaná nebo se zde povalují prázdné obaly a zbytky materiálu, který při podrobnějším zkoumání již nemá čemu posloužit. Vše nalezené je ideální roztřídit. Dílenská skříň se zásuvkovým systémem vám bude při následném uložení ideálním pomocníkem.

Při úklidu těžšího nářadí nezapomeňte na nosnost jednotlivých polic. Některé nářadí ale schovávat nechceme, neboť ho používáme prakticky neustále. Šroubováky, kladiva, pilníky nebo kleště lze pomocí magnetické lišty nebo závěsného systému umístit na zeď. Své speciální místo, ideálně uzavíratelnou a čistou zásuvku, by poté  měly získat i různé ochranné pomůcky a také lékárnička pro případ nutnosti.

Pojízdný úložný prostor

V prostornějších dílnách se hodí trocha mobility. V tomto ohledu staré almary nebo vyřazený nábytek příliš neposlouží. Nejen, že dřevo může navlhnout a třeba i začne plesnivět, ale uložené nářadí v nitru skříně je nutné stále přenášet a cestu na své místo v polici tak už nemusí znovu nalézt. Dnes máme však na výběr z mnoha řešení. Jedno z nich poskytuje  specialista pro domácí kutily i profesionály – plechoveskrine.cz. Jejich pojízdné skříně pomohou s trvalým uložením materiálu i nářadí a zároveň umožňují neustálý přesun dle potřeb.

Kromě pracovní plochy a celkového prostoru dílny můžete přizpůsobit i výběr svého pracovního úboru. Čím více kapes, tím více drobností po ruce. Ať už se jedná o metr, tužku a jiné. Zkrátka, vše lze mít uklizeno a zároveň po ruce, když je potřeba.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář