Vestavná myčka – cesta ke snadnému mytí nádobí

Myjete ještě nádobí klasicky ve dřezu? Pak už dnes začínáte pomalu patřit v českých domácnostech k menšině. Přečtěte si o nesporných výhodách myček nádobí, které směle přibývají v jedné tuzemské kuchyni za druhou.

Proč si pořídit myčku? Hlavní výhody

Nulová námaha, úspora času

Vestavěné myčkyHlavní účel myčky je zřejmý, udělá za nás naši práci. Nádobí umyjeme stisknutím tlačítka. Jako první výhodu bychom tedy mohli uvést její jednoduchost a umytí nádobí bez námahy a starostí, čas tak můžeme věnovat jiným aktivitám. Tím ale výhody myčky nádobí pouze začínají.

Úspora vody

Přestože si mnozí myslí, že myčka po desítkách minut činnosti musí spotřebovat obrovské množství vody, opak je pravdou. Myčky jsou navržené pro maximální úsporu a tu také prokazatelně přináší. Pokud navíc porovnáte délku mytí nádobí v dřezu po celý den (několikrát po každém jídle) a v myčce jednou za den (obvykle se myje večer nádobí z celého dne), myčka často umyje nádobí minimálně stejně rychle.

Hygiena, čistota a lesk

Můžete se snažit sebevíc, ale ručně myté nádobí nikdy nezíská takový lesk jako nádobí vyndané z myčky. Díky dokonalému omytí a vysokým hygienickým standardům je tak mytí v myčce mnohem vhodnější.

Jakou myčku zvolit? Základní druhy myček

NakupujemeExistuje několik základních druhů myček, které jsou uzpůsobené různým potřebám zákazníků. Při výběru si musíme ujasnit, co potřebujeme.
Základním parametrem je počet osob v domácnosti, od kterých se odvíjí šířka myčky. Pro 1-2 osoby bude stačit menší myčka šířky 45 cm. Pro rodinu s dětmi pak bude vhodná spíše větší 60cm myčka.
Druhým důležitým parametrem je umístění myčky a design kuchyně. Myčka může být kategorizována jako vestavná myčka, volně stojící nebo tzv. podstavná (volně stojící pod kuchyňskou linkou). Vestavné myčky dále volíme s vnějším ovládacím panelem nebo plně vestavěné do nábytku.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář