Pravidelná péče o fasádu se vyplatí

Muž (se štetcem) a dívka (s válečkem) natírají bílý dům ochranným nátěrem

Fasáda musí odolávat různým okolním vlivům a její původní vzhled se postupně vytrácí. V horším případě začne zvětrávat a objeví se plíseň. To mohou způsobit časté deště, sníh, ale i vítr, jehož vinou se na povrchu vrství nečistoty. Budova tím ztrácí na estetice a zároveň se zhoršují izolační vlastnosti. Odborníci podotýkají, že znečištění výrazně zkracuje životnost systému, a proto by majitelé neměli podceňovat ochranu. Základem je pravidelné čištění.

Čištění fasád se týká soukromých kancelářských, komerčních i jiných budov. Interval mezi jednotlivými procesy by neměl být kratší pěti až osmi let. Je-li fasáda zateplená, pak je doporučená periodicita ještě kratší.

Přestože je vyčištění fasády základním předpokladem pro prodloužení životnosti, jedná se pouze o první krok komplexní ochrany. Následovat by měla aplikace kvalitního ochranného nátěru s dlouhotrvajícími účinky.

Muž kolem 40 let v pracovním oděvu čistí fasádu vysokotlakým čističem

Jaké typy nátěrů fasádu efektivně ochrání?

Technici ze společnosti AXIOM REAL mají s čištěním a ochranou fasád dlouholeté zkušenosti a doporučují aplikaci nátěru po každém čištění. Jejich klienti nejčastěji jeví zájem o hydrofobní a zpevňovací nátěry. Žádaný je také nátěr proti plísni.

Hydrofobní nátěry vytváří na povrchu izolační vrstvu a poskytují fasádě ochranu před nežádoucím prosakováním vody. Velkou výhodou je omyvatelnost a vysoká odolnost vůči organickým nečistotám.

Domy, které se nachází na stinných místech s vyšší vlhkostí vzduchu, jsou náchylné na vznik plísně a další organické nečistoty. Po aplikaci protiplísňového nátěru fasáda odolá plísním, řasám, mechům a lišejníkům po několik dlouhých let.

Pokud vás čištění fasád zaujalo, přečtěte si o něm bližší informace na cisteni-fasad-ars.cz. Kvalifikovaní odborníci vám zodpovědí případné dotazy a doporučí vám vhodný ochranný nátěr fasády.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář