Venkovní žaluzie poskytují kvalitní stínění

V dnešní době jsou na trhu různé druhy stínění, existují předokenní žaluzie, venkovní rolety, posuvné panely a mnoho dalších. Venkovní zástěny najdeme na rodinných domech, bytech, ale i na administrativních budovách. Pokud vyberete ty správné, získáte velice praktické a účelné zastínění. Přijít v létě z rozpálené zahrady do ještě rozpálenějšího domu není nic příjemné. Pokud nechcete investovat do ne vždy zdravé klimatizace, pořiďte si venkovní žaluzie. Díky tomu, že jsou žaluzie umístěny venku, odrazí sluneční žár ještě před oknem a teplo tak nepronikne dovnitř.

Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie = výhodná investice

V létě venkovní žaluzie zabrání přehřívání místností a v zimě vám ušetří nějaké peníze za vytápění. Nejčastěji uniká teplo okny a právě venkovní žaluzie fungují jako skvělá bariéra. Pokud pracujete v noci, venkovní žaluzie vám v místnosti vytvoří příjemné šero i klid od hluku zvenčí. Venkovní žaluzie se vyrábí z různých materiálů, nejčastěji pak z plastu, hliníku a dokonce i ze dřeva. Žaluzie dokáží ochránit při nepříznivým počasí, například před kroupami, i vaše okna. Jestliže se rozhodnete pro venkovní žaluzie, zaplatíte za ně trochu více než za interiérové, avšak tato investice se vám vrátí hned několikrát.

Venkovní žaluzie v noci

Ovládání venkovních žaluzií

Venkovní žaluzie se mohou ovládat ručně, jestliže však chcete prodloužit jejich životnost, zvolte ovládání elektropohonem. Nejenomže elektrické ovládání prodlouží životnost, je to i velice pohodlné a bude se vám to velice zamlouvat. Automatické ovládání vám přinese mnoho zajímavých možností, například můžete nastavit automatické regulování lamel v závislosti na čase a sklonu slunce. Přečtěte si také jak na čištění okenních žaluzií.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář