Využíváme krb naplno s moderním příslušenstvím

Krb, ať už v interiéru, či zahradní, je oblíbeným stavebním prvkem. Oheň v obývacím pokoji navodí v zimě příjemnou rodinnou atmosféru a pocit bezpečí. Zahradní krby zase v létě nabízí možnost grilování na přírodním ohni, kterému se těžko vyrovná i ten nejdražší plynový gril.

Krb s sebou přináší na druhou stranu i mnoho starostí – péče o oheň obnáší jistou míru nepořádku a občasných starostí s palivem. Jak si tyto povinnosti usnadnit?

Krbové příslušenství: Spojení praktičnosti a designu

Krbové nářadí

Když se řekne krbové příslušenství, jako první se většině z nás vybaví kované krbové nářadí. Z krbového nářadí se stal již prakticky neodmyslitelný prvek, u kterého estetická stránka převažuje nad praktickou. Mnoho domácností tak má jedno nářadí pouze vystavené u krbu, úplně jiné pak používá na samotnou údržbu ohniště.

Krbové nářadí

Zakoupit můžete nářadí z nejrůznějších materiálů. Lopatka, pohrabáč, smeták a kleště tak mohou být kovány ze surového železa – to navodí tradiční historickou atmosféru a hodí se tak spíše do venkovních prostor pod altány. Moderní interiéry sáhnou po nerezu, případně po nářadí se skleněným stojanem.

Koše na dřevo

Skleněný může být dokonce i koš na dřevo – sklo je samozřejmě tvrzené a odolné. Koš na dřevo je doplňkem spíše interiérovým. Komu z nás se chce v zimě uprostřed vánice vylézat pro dříví? Raději jej během příznivějších podmínek přineste v připraveném koši a užijte si klidný večer s vědomím, že palivo vydrží, i pokud se romantické chvilky u ohně protáhnou do pozdních hodin.

Koše na dřevo krbové

Venku se uplatní dřevník

Pod altánem ztrácí koš na dřevo smysl – lepší volbou zde bude prostorný dřevník. Umístěte jej šikovně vedle zahradního krbu a přikládejte přímo z něj! Velká polena svou vůní prostoupí okolí, budou navíc mít dostatek času na důkladné proschnutí a oheň tak bude výborně hořet.

Dřevník

Úklid se stane zábavou se speciálním vysavačem

Nikdo nechceme, aby nám v krbu ležely hromady popela, jak je ale uklidit? Krby jsou často špatně přístupné a při úklidu mnohdy naděláme spoustu nepořádku.

Pořiďte si speciální vysavač popela – ten je stavěný i na vysávání popela horkého a nemusíte se tak bát, že by váš přístroj nečekaně vzplanul. Existují modely s vlastním motorem, ale i varianty, kdy nástavec napojíte na svůj klasický vysavač.

Kde nakoupit?

Kvalitní příslušenství ke krbu zakoupíte na specializovaném e-shopu naradi-krbove.cz. Kromě zmíněných produktů obchod nabízí i sekery, podpalovače a ochranné příslušenství k otevřenému krbu.

Obchod klade důraz na spokojenost zákazníka, může se proto pochlubit vlastním etickým kodexem, kdy garantuje maximální kvalitu výrobků. V případě problému jsou pak reklamace řešeny neprodleně (v roce 2013 v průměru do tří dnů).


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář