Aranžujeme originální fotbalovou a jedlou kytici pro muže

Co muž to fotbalový fanoušek anebo příznivec dobrého jídla. Proto i kytky, které by se mužům mohly líbit, by měly být zaměřené na jejich koníčky a oblíbené činnosti. I kdyby to měl být jen pasivní fotbalový fanoušek, jistě ocení kytici v podobě fotbalového míče anebo milovník dobrých masných výrobků zase jistě ocení klobásovou kytku.

Fotbalová kytice pro sportovní nadšence

Zvláště pro fanoušky zelenobílých dresů se bude skvěle hodit první kytice ve tvaru fotbalového míče se zelenou a bílou květinovou dekorací a přízdobou.

Fotbalová kytice pro muže

Potřebný materiál

K výrobě fotbalové kytice pro muže si připravte proutěný nebo pedigový kulatý koš, bílou a černou nátěrovou barvu plochý a tenký štětec, zelenou aranžovací hmotu, igelit a na květinovou výzdobu 1 ks anturie v zelené nebo bílé barvě, svazek zelených velkokvětých karafiátů (nebo svazek zelených chryzantém), dále svazek bílých velkokvětých karafiátů (nebo svazek bílých chryzantém) svazek zelených santinek (drobnokvěté chryzantémy Santini), svazek  bear grassu, takzvané medvědí trávy.

Postup práce

Nejdříve obarvíme koš z proutí černou a bílou barvou tak, aby vypadal jako fotbalový míč. Koš necháme zaschnout a dáme nasáknout do vody zelenou aranžovací hmotu. Upravíme stonky květin na potřebnou výšku a zařízneme jejich konce do špičky, aby se snadno zapichovaly do aranžovací hmoty.

Jakmile koš proschne, vyložíme celou jeho vnitřní část igelitem, aby neprosakovala skrz voda z aranžovací hmoty. Hmotu nasáklou vodou umístíme do nabarveného a důkladně zaschlého koše a začneme s vypichováním květin. Umisťujeme je do hmoty v barevných skupinách zelené a bílé barvy. Nakonec do mezery mezi některou skupinkou květů vpíchneme zelenou anturii společně s několika snítkami  bear grassu. Na závěr celou kytici můžeme pro lepší celkový výraz umístit na zelenou podložku anebo do mísy oseté vyrůstající čerstvě zelenou trávou.

Jedlá kytice

Jedlá kytice pro labužníky

Milovníkům dobrého jídla se zavděčíme pravděpodobně spíše jedlou kyticí, do které je ke květinám přidána ještě zelenina, ale hlavně výtečné trvanlivé klobásky.

Potřebný materiál

Na výrobu jedné květinové kytice s přídavkem klobás budeme potřebovat: svazek štípaných zelených drátků, které jsou běžně k zakoupení v hobby obchodech anebo ve větších zahradnických centrech, dále pruh žluté šifonové látky, splétanou květinovou podložku ve vhodné barvě, několik paliček česneku, 2 barevné masité papriky, hrozen bílého vína, 6 tenčích pórků, 2 listy monstery, svazek ruskusu, 2 svazky žlutých jehlicovitých chryzantém a 8 celých trvanlivých klobás.

Postup práce

Očistíme si spodní části květin od listů. Ovoce, zeleninu, palice česneku i klobásky nadrátujeme.

Uchopíme do levé ruky květinovou podložku a do jejího středu vrchem provlékáme chryzantémy a stvoly kuskusu, mezi ně přidáme nadrátované klobásy ve směru kolmém na podložku, asi 3 až 4 nožky.

Z bočních stran po protažení otvorem v podložce uložíme velké listy monstery. Nad listy naaranžujeme esteticky pruh šifonové tkaniny. Poté začneme s přidáváním nadrátované zeleniny, hroznů a klobás. Snažíme se klobásky na drátcích protahovat do otvoru v podložce co nejblíže k okrajům podložky, aby se na podložku alespoň částečně přenesla váha uzeniny.

Uzeninu i zeleninu provlékáme střídavě nad a pod šifonovou látkou, aby celková kompozice působila rovnoměrně a tak, aby ve středu zůstala neporušeně pohromadě skupina květin. Nakonec, když vyplnění podložky, tedy kytice je pěkně uspořádaná, svážeme provázkem pevně stonky a drátky pod podložkou a obalíme stuhou, aby nebyly vidět drátky. Kytice je hotová.

Nyní nám již zbývá jen popřát vám, ať některým ze svých výtvorů uděláte obdarovanému muži opravdovou radost.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář