Tags: DIY

Vermikompostér aneb kompostování se žížalami

Vermikompostování je termín pro zpracovávání biologického odpadu ve speciální nádobě (vermikompostéru), kterou si můžete vyrobit snadno i doma. Dovnitř pak stačí ubytovat kalifornské žížaly, pravidelně je krmit a čekat, až vytvoří vermikompost a žížalí čaj – výborná organická hnojiva. Jak začít s vermikompostováním, se dočtete v článku.

Originální dárek pro muže i ženy? Darujte vlastnoručně vyrobenou jedlou kytici!

Přemýšlíte nad originálním dárkem pro někoho ze svých blízkých? Jedlá kytice udělá radost všem bez ohledu na pohlaví i věk. Výběrem lahůdek a sladkostí ji navíc můžete přizpůsobit chutím dané osoby, takže s ní zaručeně nikdy nešlápnete vedle. Jak ale takovou jedinečnou kytici vyrobit? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Návod na zvířátka z filcu pro děti či výzdobu

Plstění neboli filcování je zábavná a zároveň jednoduchá technika, kterou zvládnou i úplní začátečníci. Její výhoda také spočívá v tom, že látková dekorativní plsť nutná pro výrobu není nikterak drahá. Touto kreativní technikou lze vyrobit celou řadu dekorací od šperků až po hračky, stačí popustit uzdu své fantazii.

Jak na to: Vybíráme a montujeme pletivo na plot

Drátěné pletivo je nejen cenově dostupným prostředkem, jak oplotit rodinný dům nebo zahradu. Také se dá jednoduše upravit přesně podle potřeb a s jeho montáží si poradí i méně zruční kutilové a zahrádkáři. V našem článku vám poradíme, kterému pletivu dát přednost a jak ho snadno a rychle namontovat. Svůj pozemek si můžete ohraničit pozinkovaným…