Vyrobte si lapač snů a odežeňte noční můry jednou provždy

Lapač snů je multifunkční bytový doplněk, který si není nikterak složité vyrobit. Přitom jím můžete obdarovat své blízké a udělat tak radost. Dnes plní především funkci estetickou, avšak původně vznikl zcela z jiného důvodu. Lapač snů totiž podle legend dovede odhánět zlé sny a přivolávat ty dobré. Také ale záleží na jeho umístění a výběru barev. Kam tedy lapač snů pověsit tak, aby nejlépe fungoval a jaké barvy jsou vhodné právě pro vás? O tom se dozvíte v dnešním článku.

Lapač snů

O původu lapače snů

O lapači snů se toho hodně vypráví. Většina legend se však shoduje v tom, že za jeho vznikem stojí ustaraná indiánská matka, která si nevěděla rady s plakajícím dítětem. Vyhledala proto šamanku, která jí poradila vyrobit magický amulet ve tvaru kruhu. Ten žena dítěti pověsila nad postýlku a ono přestalo plakat. Jiné legendy zase říkají, že lapače snů patřily k tradičním výrobkům žen indiánského kmene Ojibwe – původních obyvatel Severní Ameriky, podle nichž symbolizovaly rovnováhu a koloběh života. Ať už ale byl jejich vznik jakýkoliv, je jisté, že lapače snů jsou opředeny tajemstvím a mystikou.

Záleží na barvách a na tom, kam lapač pověsíte

Indiánský lapač snů může fungovat různě. Pokud ho pověsíte nad postel nebo co nejblíže čelu postele, dovede vychytat zlé sny a uvěznit je ve své síti. Při zavěšení na zeď zase harmonizuje prostředí a blokuje negativní energii v místnosti. Další možností je zavěsit lapač do okna, kde usměrňuje průchod energie – zvenčí do bytu nepronikne žádná negativní a zevnitř neunikne žádná pozitivní. Díky tomu vždy poblíž lapače snů zůstanete pozitivně naladěni.

Pro očištění lapače snů od škodlivých vlivů je dobré pro něj zvolit takové místo, kde na něj budou dopadat ranní paprsky. Také se traduje, že darovaný nebo ručně vyrobený lapač snů má větší moc.

Každý díl v lapači snů má svoji funkci

Aby vám lapač snů správně fungoval, nesmí mu chybět žádná z následujících čtyř věcí.

  1. Kruh – symbolizuje pomyslnou hranici vnějšího světa
  2. Síť – brání toku negativní energie k vašemu Já
  3. Korálek uprostřed sítě – značí duši konkrétní osoby
  4. Peříčka – po peříčkách sklouzne dobrá energie do spící osoby

Také záleží na barvách, které v lapači snů převládají. Jak je totiž známo, každá barva má svoji vlastní vibraci a jiný význam. Modrá je například barva klidu, rovnováhy a zodpovědnosti. Žlutá evokuje radost a vyvolává chuť do života. Zelená uklidňuje, prohlubuje kreativitu a navozuje pocit relaxace. Bílá zesiluje duchovní vnímání a hnědá přibližuje člověka více k přírodě.

Lapač snů
Lapač snů může být složen z jednoho i několika kruhů

Jaké komponenty budete pro jeho výrobu potřebovat?

  • Ze všeho nejdůležitější je sehnat kruh. Posloužit vám může vyšívací kroužek, který se prodává v galanteriích v různých velikostech. Pokud jej neseženete, můžete využít pružného proutku nebo drátku, jehož konce svážete. Vždy je ale nejlepší pro výrobu lapače snů volit komponenty z přírodních materiálů.
  • Pro vytvoření sítě uvnitř kruhu a navázání peříček budete potřebovat bavlněný provázek, koženou šňůrku nebo jinou přízi. Nejvýhodnější je pořídit si rovnou celé klubíčko, abyste si mohli odmotávat provázek dle potřeby. Dejte si také pozor na to, jakou tloušťku příze volíte, protože na provázek budete ještě navlékat korálky.
  • Do sítě se budou zaplétat korálky. Ty zvolte v barvě, která je vám nejbližší.
  • Další důležitou věcí jsou peříčka, která seženete ve výtvarných potřebách. Opět je můžete sehnat v různých barvách a velikostech.

Mezi nezbytnosti pro výrobu patří nůžky, lepidlo, tavná pistole a případně krejčovský metr.

Postup výroby:

Nejdříve si připravte kruh lapače tak, že ho obmotáte kolem dokola šňůrkou tak, aby nebyl vidět. Poté můžete zvolit techniku volného vyplétání, kdy provázek libovolně proplétáte a obmotáváte kolem obruby kruhu. Na bavlnku samozřejmě navlékáte korálky a upevňujete je uzlíky. Do středu kruhu upevněte jeden větší korálek znázorňující vaše nitro. Druhou variantou, která je mnohem náročnější, je síť uháčkovat.

Jakmile máte základ lapače hotový, přichází na řadu zábavnější a kreativnější část výroby. Tou je myšleno uvazování peříček a jiných komponentů do dolní části lapače snů. Peříčka můžete připevnit tavnou pistolí či pomocí různě dlouhých šňůrek, na které můžete znovu navléct korálky.

Uvázáním peříček výroba lapače končí, avšak jeho účinky začínají působit naplno!


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář