Výběr oken a vchodových dveří bychom neměli podceňovat

Plastová okna se žaluziemi
Plastová okna – Ilustrační obrázek

Při aktuálním trendu zateplování domů je stále větší pozornost věnována i oknům a vchodovým dveřím. Nejen z hlediska zateplení bychom jim však měli věnovat při stavbě, či rekonstrukci budovy patřičnou pozornost.

Dřevěná okna působí luxusněji

Dřevo je tradičním materiálem pro výrobku oken. Technologie však jdou stále kupředu a i dnešní dřevěná okna splňují požadavky na zateplení. Kromě toho nabídnou líbivý vzhled a navodí uvnitř místnosti příjemnou atmosféru, na kterou se zdá skvěle navázat nábytkem a dekoracemi.

Nevýhodou jsou větší nároky na údržbu, náchylnost k plísním v případě vlhkého zdiva a obecně nižší životnost. Nezbytností je proto pravidelná péče zejména na vnější straně oken. Opomenout nesmíme ani vyšší finanční náročnost oken ze dřeva.

Okna z plastu dnes vítězí

Plastová okna v boji o prvenství zvítězila do značné míry díky ceně, která je oproti dřevu znatelně nižší.  Opomenout ale nesmíme ani skvělé izolační vlastnosti a jejich odolnost.

Stejně tak materiál (PVC) je dnes barevně stálý i po dlouhé roky. Plastová okna jsou na údržbu nesrovnatelně méně náročná. Vydrží desítky let a přitom mohou stále působit jako nová. Co do pevnosti jsou na tom plastová okna srovnatelně s okny dřevěnými, disponují totiž ocelovou výztuhou.

Dveře musí skloubit vzhled a bezpečnost

Na rozdíl od oken, které často zakryjeme z jedné strany záclonou a z druhé květinami, vchodové dveře jsou součástí celého domu. Jsou první věcí, ze které máme radost při návratu z dovolené. Stejně tak se jedná o bránu, ve které vítáme vzácné hosty. Vchodové dveře by proto měly svým vzhledem odpovídat symbolické důležitosti.

Druhým faktorem je ale bezpečnost. Vchodové dveře musí splňovat určité stupně zabezpečení proti zlodějům (alespoň stupeň 3) a požárům (ten by měly zadržet minimálně po dobu 30 minut).

Kvalitní okna a dveře od Oknoplastik.cz

K předním prodejcům plastových oken a dveří patří společnost Oknoplastik.cz. Ta na našem trhu působí již od roku 2002. Prodává okna a dveře vyrobené výhradně na území Česka. Velkým lákadlem je záruka 10 na funkčnost plastových oken, kterou lze pravidelnými servisními prohlídkami prodloužit na 40 let.

Využijte nezávaznou online kalkulaci

Na webu oknoplastik.cz naleznete intuitivní online kalkulátor, ve kterém si můžete zkušebně spočítat výslednou cenu případné objednávky.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář