5 tipů jak získat originální styl při rekonstrukci domova

Nebaví vás vaše současné bydlení? Nesplňuje současné požadavky na útulný domov? Toužíte po změně? Pokud jste odpověděli „ano“, popřemýšlejte o rekonstrukci vašeho bytu či domu. Na prvním místě jsou samozřejmě praktické záležitosti, které potřebujeme vyřešit – větší prostor v kuchyni, výměna starých elektroinstalací, nové podlahy apod. Příjemných, viditelných a originálních změn, které dají domovu duši, můžete dosáhnout s našimi tipy.

Rekonstrukce domu

Materiály a jejich kombinace

Při rekonstrukci máme možnost zcela změnit pojetí obytného prostoru podle svého přání.  Každý styl pracuje s konkrétními materiály. Venkovský symbolizuje hlavně dřevo, které se dá doplnit kamenem, cihlou a dalšími přírodninami. Futuristický či industriální symbolizuje kov, plasty v nejrůznějším propojení.

Svítidla pro jedinečnou atmosféru

Celkovou pohodu vytváří dostatek světla. Ideální je světlo přirozené vhodně kombinované s umělým osvětlením, které dělíme na celkové, funkční a dekorativní. Určitě nestačí jedno velké světlo na stropě tam, kde vykonáváme činnosti, u kterých potřebujeme dobře vidět – čtení, šití, vaření atd. Proto na exponovaná místa instalujeme světelné lišty a lampy, a tím dosáhneme i změny atmosféry.

Barvy a jejich kouzla

Barvy mohou v interiéru dokázat divy, o jejich účincích se ví už dávno. Pomocí konkrétních barev vytvoříme uklidňující, nebo naopak povzbuzující náladu. Každý z nás má své oblíbené barvy, ale než si je dáme do bytu, měli bychom se pořádně zamyslet, přece jen na nás budou působit každý den. Nic nezkazíme použitím bílé. Aby však nebyla nudná, je třeba ji doplnit dalšími barvami a zajímavými materiály. Modrá uklidňuje a zpomaluje tep, červená naopak otepluje a působí vesele, nebezpečná je oblíbená fialová, může způsobit deprese.

Mozaika pro umělce a kutily

Další z tipů jak originálně doladit svůj domov je vytvoření mozaiky. Záleží pak na invenci, šikovnosti, velikosti, zda se do mozaiky pustíme sami, nebo ji svěříme odborníkům. Mozaika udělá velkou parádu v malé koupelně, nad kuchyňskou deskou, na celé stěně, kde se dají zakomponovat i větší předměty k dozdobení květinami, na odkládání psacích potřeb apod.

Financování rekonstrukce domova

Jistě už vám hlavou víří spousta nápadů, ale zároveň si říkáte, kde na to vzít. Ideální na rekonstrukci je stavební spoření. Po šesti letech můžete naspořené finance i se státní podporou využít, na co chcete. Pokud vám tyto prostředky nestačí, máte nárok na získání úvěru ze stavebního spoření. Ani ten, kdo není ještě klientem, může od Lišky získat úvěr na rekonstrukci až 500 000 bez zajištění.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář