Barové židle v kuchyni

Slyšeli jste už o barových židlích v domácnosti? Jedná se o moderní trend, díky kterému už tento nábytek nepatří pouze do hospod a restaurací. Barové židle dokážou být praktickým doplňkem, který zpříjemní pobyt Vám i Vašim hostům.

Využití barových židlí v domácnosti

Bary dnes bývají součástí každé nově zařízené kuchyně. I v domácích podmínkách má barová židle stejnou funkci jako Kuchyň s baremv opravdovém baru. Zatímco majitel kuchyně připravuje pokrm, nápoj nebo možná uklízí, společnost mu dělá sedící na baru.

Jde o ideální místo pro rychlou snídani, usazení nečekané návštěvy, které rychle připravíte pokrm přímo před jejíma očima, kamarády nebo děti, které si zde za Vaší přítomnosti udělají svůj domácí úkol.

Účelem barové židle je tedy zejména usazení návštěvníka, který Vám bude tvořit příjemnou společnost během práce v kuchyni.

Kromě toho si někteří instalují bary i do obývacích pokojů nebo ke grilu, kde si pak vychutnávají víno nebo dražší alkohol a navozují příjemnou atmosféru v pohodlí domova.

Vybíráme barovou židli

Výška a stabilita

Základním parametrem při výběru barové židle je její výška. Ta se logicky odvíjí od výšky baru, sedící by měl mít možnost se

Moderní barová židle
Moderní barová židle

pohodlně opřít o bar se současným dostatkem prostoru na nohy. V průměru by tedy měl být sedák asi o 20 – 30 cm níže než se nachází samotná deska baru. Ideální je pak mít sedák výškově polohovatelný, aby si každý mohl nastavit výšku tak, jak potřebuje.

Druhým faktorem je stabilita. Vzhledem k výšce židle je důležité, aby měla své těžiště co možná nejníže.  Důležitá je proto váha a šířka základny.

Sedák a materiály

Barové židle jsou téměř vždy chloubou kuchyně. Působí moderně a výstředně, jsou umístěny všem na oči. Proto jsou barové židle vyráběny z lesklých kovů, stylovaných plastů nebo dřeva a čalouněné kůží. Sedáky jsou pak nejčastěji velmi jednoduché, kulaté a můžeme i říct, že na dlouhodobé sezení nepohodlné. Samozřejmě existují ale i komfortní varianty s opěrkou, područkami, které jsou naopak navržené pro maximální pohodlí. Odráží se to ale na ceně. Volba závisí na množství finančních prostředků a designu kuchyně. I barové židle musí ladit s prostředím celé místnosti.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář