Trénink na boxovacím pytli v pohodlí domova

Boxovací pytle jsou nedílnou součástí tréninku každého boxera i mnoha dalších sportovců. Tento druh tréninku je ideální pro odreagování a udržování kondice. Díky tomu se postupně začaly boxovací pytle stěhovat i do fitness center a do domácností.

Jaký boxovací pytel vybrat

Pokud se chcete doma pouze „vydovádět“ a vybít energii, v podstatě Vám na druhu pytle nemusíBoxovací pytel tolik záležet. Existují jednak pytle stojící na zemi, které jsou jednoduší na instalaci, a pytle závěsné. Závěsné pytle jsou mnohem rozšířenější.

Začátečníkům postačí pytel o hmotnosti kolem 30 kg, který je vhodný pro seznamování s tímto druhem kondičního cvičení. Pytel je lehký, malý a měkký a tělo si tak zvykne na nárazy a prudké pohyby. Pokud se považujete za pokročilého, neváhejte sáhnout po větších hmotnostech.

Z čeho se boxovací pytle vyrábí?

Levnější pytle jsou vyrobené z plastů, gumy a plněné drceným textilním materiálem. U dražších pytlů je pak standardem odolná kůže, která mnohem déle vydrží boxovací zátěž. Plněné jsou pak kromě textilu i pískem pro větší váhu.

Profesionální boxovací pytle jsou pak plněny vzduchem. Díky tomu je zaručená absolutní tvarová stálost. U jiných pytlů se po čase může stát, že materiál vlivem boxování začne usedat a pytel se zdeformuje.

Zásady bezpečného boxování

I v domácích podmínkách může boxování být nebezpečnou aktivitou. Nikdy proto neboxujte bez boxerských rukavic, bandáží a dalšího vybavení.

Boxovací trenažérIdeální je zajít alespoň na několik prvních lekcí do fitness centra a nechat si poradit od proškoleného trenéra. Pouze tak si můžete být jisti, že tento sport budete provozovat správně a dostaví se očekávané výsledky.

Chcete něco extra? Zkuste boxovací trenažér

Boxovací trenažér je pomůcka na bázi boxovacího pytle. Trenažér má ale základnu na podlaze. Základna je naplněna vodou nebo pískem pro zajištění stability.

Trenažér má na sobě terče pro přesné cílení úderů a zvýšení soutěživosti. Ohybným kloubem tlumí údery podobně jako zavěšený pytel. Jde o ideální zábavu pro více sportovců najednou.

Foto: Hawaj.cz


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář