Velikonoční dekorace: Slámový věnec se skořápkami

Máte-li v oblibě u vás doma pokrmy z vajec, jistě pro vás nebude obtížné nastřádat dostatečné množství vaječných skořápek, které jsou základem následující velikonoční dekorace. Jedná se o slámový věnec polepovaný vaječnými skořápkami a dozdobený peříčky. Vaječné skořápky jsou sice materiál křehký, ale na druhou stranu zase velmi dobře dostupný, a tak se takový věnec polepený vaječnými skořápkami může stát poměrně finančně nenáročnou velikonoční dekorací, i když možná sbírání skořápek potrvá o něco déle.

Velikonoční dekorace

Co si připravit

Na výrobu velikonočního věnce si připravte slámový korpus věnce o větším průměru, tavnou lepicí pistoli a tyčinky jako lepidlo, půlky skořápek z vajíček – asi 100 až 120 půlek, které je vždy po využití vaječného obsahu zapotřebí vypláchnout a usušit, aby na dně skořápek nezůstávaly zaschnuté vaječné zbytky, dále stuhu na zavěšení věnce s jarním nebo velikonočním motivem a peříčka, barvená nebo bílá, záleží na vašem vkusu či celkovém ladění interiéru, kde se má dekorace pěkně vyjímat.

Velikonoční dekorace

Jak postupovat při lepení

Na slaměný korpus věnce nejdříve uvážeme pěknou mašli v odpovídající šířce a až poté začínáme lepit půlky skořápek co nejtěsněji vedle sebe. Po nakápnutí lepidla ihned umístíme skořápku na dané místo a z vnitřní strany ještě skořápku přidržíme, dokud alespoň trochu lepidlo nezaschne. Takto oblepujeme celý korpus po obvodu skořápkami z vajec, dokud není zaplněný celý jeho povrch kromě spodní strany, na které se bude při zavěšení na mašli dotýkat zdi.

Velikonoční dekorace

Dozdobení věnce

Slaměný základ věnce oblepený vaječnými skořápkami bude zapotřebí ještě nějak vkusně dozdobit.  K tomu můžete použít na vatě vysetou a vyklíčenou řeřichu. Kousky vaty i s rostlinkami řeřichy roztrhejte na menší části a vlepte do vaječné skořápky. Anebo můžete věnec dozdobit vlepením miniaturních vajíček z umělé hmoty do skořápek a v místech, přes která je vidět na slaměný korpus, vlepíme peříčka. Ta mohou být buďto bílá anebo barevně sladěná s věncem či daným interiérem.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář